Газета по-надвірнянськи
 

У будинку «Просвіти» у березні

18 березня 2013, 12:08 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 722 переглядів

«Духовна опора нації» – літературно-публіцистична виставка, присвячена 199-ій річниці з дня народження і 135-річчю з дня опублікування у Женеві кишенькового видання «Кобзар» Тараса Шевченка.

«Маємо осягнути внутрішній духовний світ Учителя, дослухатися до його Слова, аби не втратити самих себе і свого майбутнього» – писала Президент Всеукраїнського культурно-наукового фонду Тараса Шевченка Людмила Красицька.

Експозиція – у багатогранному форматі двох ідеологічних епох: більшовицької і в інтерпретації новітньої історії. Відкриваємо маловідомі сторінки із життя Кобзаря. Він – невичерпний як саме життя, що його породило. Сучасна Україна відкриває все нові сторінки правди про могутню постать національного та світового рівня.

«Рідна мова – чинник державотворення» – публіцистично-документальна, мистецька виставка розкриє перед відвідувачами трагічну панораму опустошення української душі окупаційною московською ордою. Виставка діятиме із 23 березня і приурочена 95-річчю проголошення Центральною Радою української мови – державною.

У книзі «Сувора розмова про «язик» і мову» Володимир Кожевніков писав: «Мова робить людину людиною, плем`я – народом, а народ – нацією. Яка мова – такий народ».

Пам`ятаймо: «Чужим «язиком» волі не докличешся. Чиєю мовою говориш, того й душу носиш…».

До Тижня української книги для дітей та юнацтва у виставковому залі галереї готується книжкова виставка із приватних книгозбірень, просвітянської бібліотеки: понад 500 одиниць видань. Книга – фундамент освіти, інтелектуального розвитку, а бібліотека – основа цього фундаменту.

В останній день березня відкриється мистецька виставка з фондів «Просвіти» і з участю місцевих художників.

Ярослав ЛАЗОРКО,

голова Надвірнянського міського об`єднання товариства «Просвіта».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!