Газета по-надвірнянськи
 

У Делятинському НВК запрацював басейн

18 березня 2013, 12:23 | Рубрика: Влада, Економіка, Здоров`я, Новини Версія для друку Версія для друку 1,266 переглядів

Шосте березня цього року впишеться в історію Делятина оновленням і новацією. Саме цього дня за присутності голів районної ради і РДА Василя Поповича й Юрія Касіянчука, заступника голови РДА Богдани Ковалюк, директора департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОДА Сергія Дерев’янка, керуючого справами обласної ради Івана Даніва, голови обласної громадської ради при ОДА Валерія Старченка, начальника відділу освіти РДА, депутата районної ради Михайла Винника, Делятинського селищного голови Михайла Косила відкрили й освятили басейн місцевого навчально-виховного комплексу.

Влада розуміє, що такі басейни для району поки що розкіш

Вісімнадцять років басейн не функціонував, але завдяки зусиллям обласної ради та районної влади його роботу вдалося відновити. Ініціаторами цього виступили колишній голова обласної ради Олександр Сич (тепер народний депутат України) і начальник відділу освіти РДА Михайло Винник.

– Зараз ми плідно співпрацюємо й оздоровлюємо ді­тей не тільки фізично, а й ду­ховно, і навчаємо їх християнським цінностям. Головне, щоб басейн функціонував для дітей, враховуючи їхні потреби і намагання, – мовив у вітальному слові декан Яремчанський УГКЦ, парох Делятина о. Богдан Іванюк.

Голова РДА Юрій Касіянчук (до речі, уродженець Делятина) відзначив, що умови навчання у Делятинському НВК змінилися. – Раніше басейном нам слугувала річка Прут. Ми там навчалися плавати. Маємо прагнути до того, щоб у кожній школі діяв басейн. Але це все у перспективі. Завдяки старанням колективу НВК я переконуюся, що не все так погано у нашому домі і ми зможемо покращити ситуацію. Наші діти повинні здобувати якісну освіту і зростати розумними, здоровими і хорошими фахівцями.

Директор департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОДА Сергій Дерев’янко підкреслив, що уроки плавання сприятимуть фізичному здоров’ю й у цьому басейні зростатимуть майбутні чемпіони. Діти є нашим майбутнім і ми повинні про них дбати. Він вручив почесні грамоти ОДА заступникам директора Делятинського НВК із дошкільної освіти Галині Черленюк та із господарської частини Володимирові Савчуку, а також працівникові з ремонту Михайлові Мисюку.

Керуючий справами обласної ради Іван Данів побажав щастя, здоров’я і Божого благословення. Голова обласної громадської ради при ОДА Валерій Старченко подарував обладнання для басейну, а представники обласної ради й ОДА – порохотяг.

Голова районної ради Василь Попович зазначив, що у Надвірнянському районі це вже третє відкриття. – Із районного бюджету виділили для модернізації приблизно 49 тисяч гривень (ще майже 147 тис. грн. виділили з обласного). Ми помаленьку піднімаємося в економічному плані і наші діти, сподіваюся, пишатимуться, що живуть в Україні.

На відкритому уроці з плавання

Перший урок плавання став своєрідною історією, його провела інструктор фізичного виховання Ольга Підлипна. Понад двісті малюків тут навчатимуться азів плавання й оздоровлюватимуться. Мета роботи педколективу Делятинського НВК – щасливі і здорові діти. Тут для їхніх потреб – фізіотерапевтичний кабінет, де вони проходитимуть реабілітаційні та профілактичні процедури на кварцових лампах, інгаляторах тощо.

А басейн сприятиме зміцненню здоров’я і навиків триматися на воді ще багатьом поколінням делятинців.

Назарій ГРИДЖУК (текст і світлини) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!