Газета по-надвірнянськи
 

У двобої із березневим снігопадом

29 березня 2013, 13:27 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 940 переглядів

У зв`язку з повторним погіршенням погодніх умов 22 березня відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови РДА Юрія Касіянчука. Хоч і проблематично у непростих умовах районна влада тримала ситуацію, пов`язану із березневим снігопадом, під контролем і вживала заходів протягом наступних днів, коли загрожувала стихія.

Ось із такими снігозавалами на вулиці Запоточина у Камінному довелось боротися у суботу, 23 березня, снігоочисному тракторові філії Надвірнянського райавтодору завдяки сприянню підприємця Тараса Пушкара й окремих власників легковиків.На жаль, не всі жителі цієї вулиці, зокрема, власники легкових автомобілів і мікроавтобуса, з розумінням поставилися до вирішення проблеми із снігоочищенням (стихія розуму не вчить – доки?)

Прийняті рішення щодо термінових заходів зі зменшення негативних наслідків природної стихії. Виділено кошти та забезпечено пальним важку техніку для розчищення доріг, для визволення зі снігових заметів автотранспорту силами управління цивільного захисту, для автомобілів «швидкої допомоги». Підключено до шляхових робіт техніку НГВУ «Надвірнанафтогаз» та держлісгоспів. Встановлено цілодобове чергування бригад служб екстреної допомоги: дорожних експлуатаційних служб, служби цивільного захисту, ДАІ, медиків, енергетиків, газовиків, зв`язківців. Через електронні засоби масової інформації попереджено краян про утримання від поїздок на транспорті. Скорочено навчання у закладах освіти та перенесено масові заходи.

Оперативно і злагоджено у міру можливості, працювали всі служби. Зокрема, як повідомив головний інженер філії Надвірнянський район електричних мереж ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Володимир Кудляк, і під час першого удару стихії 15-16 березня, і повторного 22-25 березня цілодобово працювала аварійна бригада, а у денний час ще додатково дві бригади ремівців.

Перебої з електропостачанням сталися і в Надвірній (зокрема, у мікрорайоні новобудов біля с. Пнів), і в деяких інших населених пунктах. Майже всюди протягом 3-4 год. електропостачання відновлювали, за винятком окремих абонентів. Найскладніше добиралися до сіл Парище і Лісна Велесниця (15-16 березня) у зв`язку із нерозчищеними дорогами. Нині всюди електропостачання – безперебійне.

За інформацією головного інженера філії «Надвірнянський райавтодор» Степана Плесканки, тут також організували цілодобове чергування. Працювали безперебійно шість одиниць техніки. Два приватні трактори допомагали боротися зі сніговими заметами у Середньому Майдані і Глинках. Районна влада виділила 9 тис. грн. для придбання пального.

Очевидно, що філії Надвірнянський райавтодор і владним структурам району потрібно, як мовиться, «вирулити» ситуацію щодо повернення коштів або компенсації пальним для приватного трактора Віталія Ферштея із Глинок. Він протягом кількох днів під час двох періодів стихії власним коштом на пальне (а його витратив майже200 літрів) розчищав дороги у Глинках, у Середньому Майдані (від автостанції у Глинки), а також із Ланчина і Гаврилівки у Середній Майдан.

Під час стихії, зрозуміло, жителі, передусім, сіл зіткнулися з ситуацією, коли спецтехніка райавтодору чи інша прочищала дороги від снігу лише так звані центральні, а от бічні сільські вулиці залишалися у сніговому полоні. Тому доводилося виходити кожному на свій лад, здебільшого «у складчину» для оплати роботи снігоочисної техніки. Не всі, однак, ставилися до цього з розумінням, емоційно і критично висловлювалися на адресу місцевої влади. Не завжди у такій критичній ситуації прості сільські жителі відчували розуміння і тверезий підхід (вважайте тут – державницький) з боку сільських урядовців, зокрема, окремих депутатів деяких сільських рад.

Безсумнівно, усім – і місцевій владі, і відповідним службам, передусім, автодорівцям – треба зробити серйозні висновки з гірких уроків двох немилосердних березневих снігових стихій. Зрозуміло й те, що серйозне вирішення проблеми залежить і від урядових «верхів» у Києві, бо, вочевидь, потрібна сучасна снігоочисна техніка, кошти для якої вельми проблематично відшукати у куцих місцевих бюджетах.

Зрештою, що не все так погано, як мовиться, у нашому домі засвідчують вдячні відгуки з Надвірної, Молодкова і Стримби, які пропонуємо у цій добірці, а також інформація з колегії РДА про відзначення райавтодорівців,  працівників районного відділення ДАІ та служби цивільного захисту, механізаторів цеху технологічного транспорту НГВУ «Надвірнанафтогаз» за внесок у ліквідацію наслідків стихії.

Орися СПІВАК (текст)
Назарій ГРИДЖУК (світлина) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!