Газета по-надвірнянськи
 

Уряд пропонує програму активізації розвитку економіки

22 березня 2013, 11:52 | Рубрика: Влада, Економіка, Тема дня Версія для друку Версія для друку 747 переглядів

19 березня у клубі Кабінету Міністрів України відбулися прес-конференції Прем`єр-міністра України Миколи Азарова і першого віце-прем`єр-міністра Сергія Арбузова для журналістів всеукраїнських, іноземних та регіональних ЗМІ. На прес-конференції від нашої області побували редактор «Народної Волі» Іван Гриджук і ведучий програм відділу національно-патріотичного виховання та соціально-правових програм облдержтелерадіокомпанії «Карпати» Юрій Надольський.

Розмова велася про соціально-економічну політику Уряду протягом 2010-2012 років та перспективи на 2013-2014 роки. Прем`єр-міністр повідомив, що коли проаналізувати розвиток промисловості України за останні 20 років, то виявиться, що темпи переробної промисловості, зокрема, зменшилися утричі. Аналогічне падіння спостерігається у сільському господарстві, а у торгівлі – навпаки, майже утричі є ріст. Отже, за цим стоїть деіндустріалізація країни. Для виходу з цієї ситуації Уряд цими днями завершив роботу над створенням програми нової індустріалізації країни, зокрема, програми активізації розвитку економіки 2013-2014 роках, яка буде затверджена постановою уряду. Це велика серйозна програма, яка передбачає залучення у процеси модернізації країни майже 400 млрд. грн. інвестиційних ресурсів. Відповідні кошти буде залучено під державні гарантії. При цьому вже у найближчі два роки на підтримку перспективних галузей розвитку економіки планується спрямувати майже 50 млрд. грн.

Завдяки будівництву новітнього Дніпропетровського металургійного комбінату, відновлення суднобудівного заводу «Залив» посилюється значення Дніпра як транспортної магістралі, вздовж якої збудовано ряд зернових терміналів. Вітчизняних аграріїв порадують зернозбиральні комбайни «Скіф». Завершуються ходові випробування швидкісного електропоїзда виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.

Про ситуацію з переговорами України з Митним союзом Микола Азаров сказав, що зараз йдеться про статус України як спостерігача у цьому об`єднанні. Нині російський ринок для України – це майже 65 млрд. доларів товарообороту, а з ЄС – близько 50 млрд. дол. Переговори з Митним союзом, насамперед, передбачають захист інтере­сів українських товаровиробників.

На запитання «Народної Волі» про дії Уряду щодо вирішення проблем паливно-енергетичного комплексу Прикарпаття, зокрема, проблеми із забезпеченням нафтою для ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», а також недопущення скорочення працівників трудових колективів нафтопереробних та нафтовидобувних підприємств, передусім, Надвірнянської експедиції Прикарпатського УБР і сприяння проведенню повномаштабних робіт з видобутку вуглеводнів на Микуличинському родовищі ПАТ «Укрнафта» Прем`єр-міністр України Микола Азаров відповів таке:

– Уряд поставив завдання в програмі активізації економіки щодо обов`язкового запуску у виробництво віт­чизняних нафтопереробних підприємств. Я не кажу, що це просте питання, бо, якби воно було простим, то ці підприємства працювали б без зусиль Уряду. Вони всі приватизовані і перебувають у приватній власності. І багато залежить від інтересу власника, господаря підприємства, щоб створити умови для подальшої роботи. Зараз ситуація така, що завозити світлі нафтопродукти в Україну вигідніше, аніж їх виробляти на наших заводах.

Передусім, нашим господарям треба дорікнути, що вони не займалися як слід модернізацією, і тому випускають зараз продукцію, неконкурентну на світовому ринку. Вводити ввізне мито на світлі нафтопродукти – теж не вихід, бо це в умовах низької рентабельності наших нафтопереробників вплине на підвищення складових у ціні продуктів харчування і всього рівня життя. Росія не йде на зниження рівня експортного податку на нафту, бо у неї все відрегульовано відповідним законом. Тому вихід один – вкладати кошти у модернізацію нафтопереробних підприємств і виробляти рентабельний бензин, який може конкурувати із білоруським, литовським та ін. Уряд над цим зараз працює. Одночасно ведуться переговори, щоб оптимізувати вартість поставленої нам нафти. Я сподіваюся, що «Нафтохімік Прикарпаття» (а мені добре відоме це підприємство) запрацює, бо він включений у програму активізації розвитку економіки України у 2013-2014 роках у галузі паливно-енергетичного комплексу, і скорочення працівників там не буде.

Що стосується скорочення працівників у підрозділах ПАТ «Укр­нафта», то Прем`єр пообіцяв розібратися у цій ситуації, бо, на його думку, що за умов функціонування такої маштабної програми з розвитку власної нафтогазової галузі скорочення у нафтовидобувних і бурових колективах не може бути.

Перший віце-прем`єр-міністр Сергій Арбузов із прес-секретарем Олександром Кутерещиком

Перший віце-прем`єр-міністр Сергій Арбузов на запитання «Народної Волі» про конкретну позицію Уряду щодо капіталовкладень на будівництво міждержавної дороги, яка веде у країни Євросоюзу за маршрутом Львів-Івано-Франківськ-Надвірна-Яремче-Чоп, а також щодо сприяння у відкритті спрощеного прикордонного переходу у Верховинському районі нашої області на Румунію відповів таке:

– Що стосується стану доріг, то вони мають важливе значення для кожної області нашої держави. Для нас важливо зараз вкладати кошти у те, що працюватиме згодом на державу. Згадана дорога має важливе значення як транзитна, передусім, для нашої держави, яка сама та транспорт інших держав перевозить у сусідні країни продукцію сільського господарства та інших галузей. І тому в Україні будувати дороги потрібно, бо ми на них заробляємо. Якщо у нас з`являться гроші, ми обов`язково вкладемо їх на відбудову дороги цього напрямку. Зараз наше завдання в тому, щоб відремонтувати основні шляхи держави.

Ситуація зі спрощеним прикордонним переходом мені поки що не відома. Тому після окремого вивчення цього питання я зможу відповісти.

Є домовленість «Народної Волі» із прес-службою першого віце-прем`єр-міністра щодо отримання відповіді на це питання.

Іван ГРИДЖУК (текст і світлини) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!