Газета по-надвірнянськи
 

Відповідально готуймось до весняного призову

22 березня 2013, 11:36 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 657 переглядів

У квітні-травні ц. р. триватиме черговий призов на строкову військову службу у Збройні сили України. Спільним розпорядженням РДА та виконкому Яремчанської міської ради від 11 березня 2013 р. затверджено організаційні заходи щодо його проведення.

Фактично призовна кампанія почалась ще з лютого. До квітня призовники повинні пройти відповідне медичне обстеження і представити у військкомат необхідні довідки та документи. Всього в цьому році медичну та призовну комісії мають пройти 1336 громадян призовного віку з Надвірнянського району. Однак, призвуть на службу значно менше: торік на строкову службу призвали тільки 250 чоловік.

І все ж, призовна кампанія проходить не без проблем. Про це йшлося на нараді в РДА 4 березня ц. р., яку провів голова РДА Юрій Касіянчук за участі керівників органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів та військового комісаріату. На вказаний час тільки шість відсотків призовників пройшли медичне обстеження, що свідчить про недостатню організаційну та роз’яснювальну роботу з призовниками з боку і керівників органів місцевого самоврядування, які безпосередньо несуть відповідальність за призов на підлеглих територіях, і педагогічних працівників, які здійснюють військово-патріотичне виховання та допризовну підготовку юнаків, і ОРВК, який вживає недостатньо заходів адміністративного впливу щодо тих, хто ухиляється від проходження комісій та призову в армію та не налагодив належним чином взаємодію з правоохоронними органами. Але основна причина такої ситуації – небажання молодих людей проходити призовні комісії і, відповідно, служити у війську.

Згідно з чинним законодавством України всі особи чоловічої статі призовного віку підлягають призову на строкову службу. Усі вони зобов’язані двічі на рік проходити призовні комісії. Проте значна частина призовників не вважають це своїм обов’язком, не розуміючи, що демократія – це безумовне виконання законів, дисципліна і порядок, а не добра воля людини: хочу – виконую, не хочу – не виконую той чи інший закон або його окрему норму.

Значна частина призовників та їхніх батьків не розуміють, що захист Вітчизни є конституційним обов’язком громадян України.

Саме з цього приводу на нараді йшла жорстка розмова з усіма відповідальними особами, причетними до організації призову. Особисту відповідальність за явку призовників на призовну комісію покладено на керівників органів місцевого самоврядування району. Об’єднаний районний військовий комісаріат зобов’язано посилити заходи адміністративного впливу щодо призовників, які ухиляються від проходження призовної комісії та призову в армію. Керівникам навчальних закладів потрібно виправляти недоліки в організації правового і військово-патріотичного виховання підростаючого покоління.

Ярослав КІНАШ,

завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!