Газета по-надвірнянськи
 

Внесіть зміни до статутів громадських організацій

22 березня 2013, 11:26 | Рубрика: Влада, Закон Версія для друку Версія для друку 849 переглядів

У зв’язку з набранням чинності нового Закону України «Про громадські об’єднання» із 1 січня 2013 р. з метою виконання п. 4 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» статути (положення) громадських організацій, спілок громадських організацій мають бути приведені у відповідність протягом п’яти років із дня введення в дію Закону.

Реєструють зміни до статуту (положення), пов’язаних із введенням цього Закону в дію, без справляння плати за реєстраційні дії протягом п’яти років з дня введення цього Закону в дію.

Зареєстроване громадське об’єднання для реєстрації змін до статуту (положення) у зв’язку зі зміною законодавства подає до Реєстраційної служби Надвірнянського районного управління юстиції такі документи: заяву довільної форми; заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення вищого органу управління громадського об’єднання про внесення змін до статуту, прийнятого в порядку, визначеному статутом громадського об’єднання, та оформленого з дотриманням частини другої ст. 9 цього Закону; засвідчений печаткою громадського об’єднання примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію протоколу засідання керівного органу громадського об’єднання, на якому відповідно до статуту було скликано засідання вищого органу управління; два примірники статуту із внесеними змінами; примірник оригіналу (дублікат) статуту та свідоцтво (дублікат свідоцтва) про реєстрацію. Документи, зазначені в пунктах 1 і 2 цієї частини, підписує керівник громадського об’єднання.

Відповідно до ст. 11 Закону Статут громадського об’єднання повинен містити відомості про: найменування громадського об’єднання та за наявності – скорочене найменування; мету (цілі) та напрями його діяльності; порядок набуття і припинення членства (участі) у громадському об’єднанні, права та обов’язки його членів (учасників); повноваження керівника, вищого органу управління, інших органів управління (далі – керівні органи) громадського об’єднання, порядок їх формування та зміни складу, термін повноважень, а також порядок визначення особи, уповноваженої представляти громадське об’єднання, та її заміни (для громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи); періодичність засідань і процедуру прийняття рішень керівними органами громадського об’єднання, у т. ч. шляхом використання засобів зв’язку; порядок звітування керівних органів громадського об’єднання перед його членами (учасниками); порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів громадського об’єднання та розгляду скарг; джерела надходження і порядок використання коштів та іншого майна громадського об’єднання; порядок створення, діяльності та припинення діяльності відокремлених підрозділів громадського об’єднання (у разі їх створення громадським об’єднанням, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи); порядок внесення змін до статуту; порядок прийняття рішення щодо саморозпуску або реорганізації громадського об’єднання, а також щодо використання його коштів та іншого майна, що залишилися після саморозпуску, – для громадського об’єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи.

Мар`яна РОМАНЮК,

провідний спеціаліст реєстраційної служби райуправління юстиції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!