Газета по-надвірнянськи
 

Вони допомагають самотнім

1 березня 2013, 11:52 | Рубрика: Влада, Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 934 переглядів

У середу, 20 березня ц. р., районний будинок культури зібрав у своїх стінах працівників Надвірнянського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з нагоди 20-річчя цієї установи.

Лунає вітання владних керівників

Саме працівники терцентру надають неоціненну допомогу самотнім людям. Соціальні робітники є для них порадниками, помічниками та психологами. Символічно, що така значна дата збіглася у часі із Днем соціальної справедливості (коли відкривали терцентр цього свята ще не узаконили). Директором терцентру працює Роман Огерук і за 20 років невтомної праці зумів втілити у життя багато сміливих ідей і пропозицій.

– Історія нашої роботи розпочалася із 1993-го року. Тоді і запрацював районний територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних людей, – розповідає він, – тоді ж і створили відділення соціа­льної допомоги вдома та реабілітаційне на базі Делятинської неврологічної лікарні.

– Літопис цього підрозділу виявився не простим. Уже у перший рік він обслуговував 302 жителів Надвірнянського району. За двадцять років неодноразово змінювали структуру організації, але завжди основною функцією залишалася допомога людям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Знаковим для терцентру став 1999-ий рік, коли відкрили відділ адресної матеріальної допомоги. У структурі організації функціонує відділ соціально-побутової реабілітації, в обов`язках якого організація дозвілля підопічних. Торік почав діяти мобільний соціальний офіс і мультидисциплінарні команди.

За працю невтомну – подяка від керівників районної влади

Директор терцентру Роман Огерук відзначив, що найбільшим здобутком в їхній роботі є те, що оточуючі зрозуміли проблеми одиноких людей. Завдяки старанням працівників терцентру соціального обслуговування розпочали роботи з облаштування приміщення, де планують відкрити соціальну лікарню.

Директор департаменту соціальної політики ОДА Ярослав Лаган вважає сьогоднішнє свято особливим. Це є День соціальної справедливості і він дає змогу повернутися до тих питань, які турбують кожного. В Івано-Франківську підписали тристоронню угоду про співробітництво ОДА, роботодавців і профспілок. У ній визначили основні вектори розвитку соціальної сфери. У Надвірнянському районі завжди із розумінням ставилися до проблем людей згаданої категорії. Актуальним залишається питання відкриття стаціонарного центру і конкретні кроки для цього у Надвірнянщині уже розпочалися. Він вручив грамоти ОДА соціальним робітникам відділення соціальної допомоги вдома Галині Терлецькій і Галині Мельник (вони пропрацювали у терцентрі більше двадцяти років). Голова РДА Юрій Касіянчук щиро подякував працівникам терцентру. – Ви сьогодні відзначаєте двадцяту річницю від часу створення цієї структури. Та це свято зі сльозами на очах. Я вірю, що ваші душі відкриті для добра, щастя і позитиву, і ви є хорошими порадниками та психологами для підопічних.

Голова районної ради Василь Попович зазначив, що у нашій державі зростає кількість мільйонерів, які закуповують найбільше в Європі дорогих автомобілів. У той же час за даними ООН, 75 % українців живуть за межею бідності. Нам треба визирнути зі свого вікна і поглянути, як живуть оточуючі. Вони багато не просять і треба себе запитати, що я зробив для інших.

Спільними грамотами голів РДА і районної ради нагородили завідувача Марію Будзак і соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома Галину Климко, Галину Стельмащук, Наталію Яремчук, Ганну Іванишин, Оксану Збраілову, Марію Голіней і Ганну Корчовську. Грамот Надвірнянської міської ради удостоїли соціальних робітників Марію Гулей, Любомиру Грабовську і Марію Павлишин. Голова райкому профспілки працівників держ­установ Богдан Вінтоняк вручив грамоти начальникові відділу бухгалтерського обліку та кадрової роботи, головному бухгалтеру Людмилі Гнатюк, завідувачу відділу організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Наталії Лацко, заступникові завідувача відділення соціальної допомоги вдома Тетяні Огерук і соціальним робітникам Ользі Клим`юк та Марії Гордійчук.

Щиро привітав із 20-літтям терцентру начальник уп­равління праці і соціального захисту населення РДА Андрій Креховецький та подарував ікону.

Директор Надвірнянського терцентру соціального обслуговування Роман Огерук вручив подяки колишнім працівникам, які сьогодні перебувають на заслуженому відпочинку. Колектив Надвірнянського територіального центру соціального обслуговування відзначили подякою департаменту соціальної політики ОДА та грамотою обкому профспілки працівників держустанов. А працю Романа Огерука – подякою голів районної ради і РДА.

Найщиріші вітання лунали від підопічних Надвірнянського територіального центру соціального обслуговування Богдана Воронича, Марії Савчук і Надії Марчук. А пісенними вітаннями вплівся мелодійний спів Віктора Чудновського, Любові Яченко, заслуженого працівника культури України Любові Орел, задушевні музичні номери муніципального оркестру народної музики «Аркан» (керівник – заслужений артист України Сергій Орел).

Знаємо, що й надалі територіальний центр соціального обслуговування служитиме на благо Надвірнянщини і дбатиме про захист одиноких людей. У більшості випадків від них відвернулися рідні і близькі, але саме вони, соціальні робітники, є для таких краян світлом у житті та єдиною опорою й розрадою. А сьогодні усі дякують їм за жертовну працю. Бо саме на таких принципах духовності повинна будуватися наша держава і стосунки між людьми.

Василь ІВАСЮК (текст)
Назарій ГРИДЖУК (світлини) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!