Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували першого українського націоналіста

18 березня 2013, 12:18 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 743 переглядів

За ініціативи районної організації ВО «Свобода» з нагоди 199-ї річниці Кобзаря і Шевченківських днів у Надвірній 9 березня відбулося урочисте покладання вінків та квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку. До акції долучилися також: районні провід Братства вояків ОУН-УПА та громадсько-політична рада, місцева патріотична громадськість.

Як зауважив, звертаючись до жителів міста під час урочистого віче, голова райорганізації ВО «Свобода», депутат районної ради Михайло Іваночко, саме Тараса Григоровича Шевченка слід вважати першим великим українським націоналістом. «Своїм генієм він випереджав епоху, його слова справді належали не тільки сучасникам, але й «ненародженим». Шевченко вирішував не поточні питання, а вічні проблеми, сягав до самих основ національного буття. Саме тому його «Кобзар» був та залишається для всіх українських поколінь вічно свіжим джерелом самопізнання та натхнення. Шевченків заклик «кайдани порвіте і вражою злою кров’ю волю окропіте!» будив до збройної боротьби з окупантом тисячі українських націоналістів», – наголосив свободівець.

За словами Михайла Іваночка, московській окупаційній владі Шевченко ніколи не давав спокою – ні за часів імперії царської чи совєцької. Утім, навіть, в умовах державної незалежності України, начебто, українська влада чомусь боїться Шевченка. Дійшло навіть до абсурду, коли урочистості забороняють у рідному селі Тараса Шевченка – Моринцях. Не зацікавили, на жаль, жодного представника місцевих органів державної влади заходи, які провела 9 березня громада біля пам’ятника Шевченкові у Надвірній.

«Для всіх нас Тарас Шевченко має бути величезним джерелом натхнення. Він не тільки символ української культури, української національної свідомості й державності. Особистість геніального Кобзаря стала символом постійного вселюдського пошуку свободи, гідності та порядності», – резюмував Михайло Іваночко.

Про ці події поінформувала прес-служба райорганізації ВО «Свобода».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!