Газета по-надвірнянськи
 

Дбаємо про безпеку, життя і здоров`я нафтовиків

19 квітня 2013, 11:03 | Рубрика: Економіка, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 965 переглядів

За ініціативою Міжнародної організації праці (МОП) для привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. В Україні відповідно до Указу Президента №658 від 18 серпня 2006 року також відзначають цю дату.

Засідання комісії з відзначення Дня охорони праці в НГВУ «Надвірнанафтогаз» під головуванням першого заступника начальника – головного інженера управління Олександра Велкого. Заступник начальника НГВУ «Надвірнанафтогаз» з охорони праці та тех­ніки безпеки Степан Гресько подає пропозиції щодо відзначення Дня охорони праці на підприємстві

Мета заходу – привернути увагу суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до проблеми збереження життя і здоров’я працівників та культури охорони праці в Україні.

Девіз цьогорічного Все­світнього дня охорони праці за рекомендацією МОП – «Запобігання професійним захворюванням». Це обумовлено тим, що рівень професійної захворюваності на сьогодні є серйозною медико-соціальною та економічною проблемами глобального маштабу. За оцінкою МОП, причиною більш як 2 млн. смертельних випадків на виробництві у світі (або 5500 смертей щодня) є різні види профзахворювань. Щорічно у світі реєструють близько 260 млн. випадків професійних недуг. Видатки на компенсаційні виплати за даними випадками складають близько 4% національного валового продукту. В Україні щороку реєструють від 5 до 8 тис. професійних хвороб та до 10,5 тис. нещасних випадків на виробництві.

Наша розмоваіз заступником начальника НГВУ «Надвірнанафтогаз» з охорони праці та тех­ніки безпеки Степаном Миколайовичем Греськом.

Яких попереджувальних заходів вживають на підприємстві з профілактики нещасних випадків та запобіганню професійним захворюванням?

– Досвід роботи та аналіз причин виникнення випадків профзахворювань, травмувань та загибелі працівників на виробництві засвідчує, що 80% таких інцидентів мають організаційний характер, а заходи з їх усунення не потребують значних фінансових витрат. Тому керівництво управління визначило пріоритетні напрямки реалізацій завдань із попередження нещасних випадків на підприємстві. Це, в першу чергу, якісне навчання та перевірка знань працівників з питань охорони праці.

Для прикладу. Торік у ПАТ «Укрнафта» розробили та ввели в дію «Положення про порядок навчання і перевірки знань з питань охорони праці працівників ПАТ «Укрнафта». З метою його реалізації підприємство організувало та провело навчання і перевірило знання: 17 головних спеціалістів і працівників відділу охорони праці та пожежної безпеки у ДП «Голов­ний навчально-методичний центр Держгірпромнагляд України» (м. Київ) із 14-и нормативно правових актів з охорони праці; 272 керівників та інженерно-технічних працівників структурних підрозділів підприємства у ДП «Карпатський експертно-технічний центр» (м. Івано-Франківськ) із 11-и нормативно-правових актів з охорони праці. На такі навчання підприємство витратило 65,652 тис. грн.

Цільову перевірку стану безпечних і здорових умов праці на підприємстві проводять працівники відділу охорони праці та пожежної безпеки – інженер ІІ категорії з охорони праці Ірина Лесів, інженер з пожежної безпеки Роман Мамчук за участі начальника цеху № 2 ВНГ Івана Поповича та оператора цього цеху Василя Бедрія

Для вироблення єдиного підходу до організації проведення навчання працівників робітничих професій відділ охорони праці розробив відповідні методичні рекомендації, створив папку в системі комп’ютерної мережі підприємства, де розміщають нормативно-правові акти з охорони праці, діючі на підприємстві, та інші документи, необхідні у роботі керівникам виробничих підрозділів. Спеціальне навчання пройшли на підприємстві 1200 чоловік, котрі виконують роботи підвищеної небезпеки. Для навчання працівників робітничих професій, підвищення їх кваліфікації, у т. ч. і з питань охорони праці, важливу роль відіграє навчально-курсовий комбінат (НКК) підприємства.

Протягом останніх років з ініціативи начальника НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимира Чуприни зроблено чимало для підвищення рівня та якості підготовки спеціалістів нафтової галузі: приведено у порядок територію НКК і розміщено на ній як наочність діюче обладнання, яке застосовують у нафтогазовидобутку, відремонтовано приміщення будівлі та навчальних класів. У перспективі – влаштування комп`ютерного класу для навчання й перевірки знань курсантів навчального закладу, профільних класів у структурних підрозділах підприємства. Але це все вимагає значних фінансових витрат.

Ще один пріоритетний напрям – забезпечення якісних медоглядів працівників підприємства, проведення яких є обов’язковим та визначено відповідними нормативними документами. Цьогоріч майже 1400 працівників пройшли такі огляди. Підприємство налагодило чітку співпрацю з Надвірнянською центральною райлікарнею. Проте на цьому не зупиняємось, напрацьовуємо шляхи вдосконалення цієї роботи.

Щорічно підприємство скеровує більше 2 млн. грн. на заходи з охорони праці.

Що плануєте здійснити на підприємстві з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні?

– Правління ПАТ «Укр­нафта» в особі в. о. голови правління О. Є. Куща та об’єднаний профспілковий комітет працівників ПАТ «Укрнафта» в особі об’єднаного профкомітету на чолі з І. В. Копачем домовились внести доповнення до колективного договору про щорічне проведення місячника охорони праці у відповідності до Положення про порядок проведення такого місячника у структурних підрозділах та відділеннях реалізації нафтопродуктів ПАТ «Укрнафта». На нашому підприємстві створена комісія, яку очолив головний інженер-перший заступник начальника НГВУ «Надвірнанафтогаз» Велкий О. І. У заходах комісії передбачено відповідне Звернення обговорити у структурних підрозділах підприємства на зборах працівників із визначенням шляхів усунення причин нещасних випадків та попередження професійних захворювань, що опісля узагальнять у цілому на підприємстві. Комісія разом із профспілкою НГВУ має намір надати грошову допомогу сім’ям працівників, які загинули на підприємстві. Цю форму роботи започаткували ще три роки тому. Плануємо організувати поминальну панахиду за загиблими працівниками та відвідати їхні могили. Запросимо взяти участь у цих заходах представників теруправління Держгір­промнагляду й управління виконавчої дирекції Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві в області. Спільно з ними проведемо «круглий стіл» із керівниками бригад структурних підрозділів підприємства, котрі щоденно та безпосередньо стикаються з вирішенням питань безпеки ведення технологічного процесу видобутку нафти, від вміння, навиків та досвіду яких у значній мірі залежить збереження життя та здоров’я працівників під час праці. Безперечно, передбачені і традиційні методи роботи: перевірки щодо дотримання працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці, безпечного виконання робіт, виробничої та трудової дисципліни, утримання територій, виробничих приміщень і т. д., що є необхідним та передбачає Система управління охорони праці ПАТ «Укрнафта». Ось такий короткий перелік заходів, які запланували у трудових колективах підрозділів управління, орієнтовані комісією на проведення будь-яких заходів, але з єдиною вимогою – досягнути кінцевий результат і користь для всього колективу.

Начальник відділу охорони праці та пожежної безпеки Олег Самелюк, інженер ІІ категорії з охорони праці Ірина Лесів та начальник цеху № 2  з видобутку нафти і газу Іван Попович з працівниками бригади № 3 цього цеху обговорюють звернення Оргкомітету та заходи щодо профілактики професійних захворювань на виробництві

Завершальний етап відзначення Дня охорони праці – підбиття підсумків на засіданні комісії з наданням пропозицій до адміністрації та профкому щодо заохочення тих, котрі належним чином організували і провели заплановані заходи. Водночас застерігаємо, що окремі посадові особи та працівники за підсумками можуть бути притягнуті до відповідальності, якщо комісія матиме інформацію про недбале їх ставлення до своїх посадових обов’язків, нехтування вимогами безпеки праці.

Степане Миколайовичу, напередодні відзначення цієї дати неможливо не згадати тих, котрі самовіддано трудяться у цій царині

– Звичайно, адже вони скеровують роботу із забезпечення функціонування системи управління охороною на нашому підприємстві. Це – працівники відділу охорони праці та пожежної безпеки: начальник відділу охорони праці та пожежної безпеки Олег Самелюк, інженер ІІ категорії з охорони праці Ірина Лесів та інженер з пожежної безпеки Роман Мамчук. Ці фахівці усвідомлюють проблеми колективу у вирішенні питань охорони праці, наполегливо їх вирішують, допомагають керівникам структурних підрозділів та бригад управління, роблять все, щоб забезпечити досягнення кінцевої мети – збереження життя та здоров’я працівників трудового колективу.

Окремо слід згадати Василя Івановича Татаренка, Григорія Феодосійовича Зиму, Михайла Степановича Бандуру, Михайла Степановича Попіва та інших, які протягом тривалого часу працювали у відділі охорони праці та пожежної безпеки підприємства, передавали знання і набутий досвід тим, котрі працюють сьогодні. За це їм велике спасибі! Слова вдячності висловлюємо і керівникам відділів, служб, структурних підрозділів, які з розумінням щоденною своєю працею долучаються до вирішення питань охорони праці.

Із нагоди Всесвітнього Дня охорони праці бажаємо усім міцного здоров’я, бо здоров’я працівників є національним багатством держави, безпосередньо впливає на праце­здатність людини, а, отже, на її добробут і подальший розвиток держави. Зичимо родинного щастя, невичерпної енергії, наснаги й успіхів в усіх справах.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!