Газета по-надвірнянськи
 

До роботи кличе молодківська «Просвіта»

12 квітня 2013, 10:53 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 726 переглядів

Саме так можна охарактеризувати гасло діяльності роботи молодківської «Просвіти», яка основні зусилля у своїй роботі спрямує на розвиток захоплень у молоді та долучення її до духовності. З нагоди цього і відбулося віче «Духовності Просвіти», темою чого стали час і віра. Це перша зустріч із громадою відновленого молодківського осередку товариства «Просвіта». Зібрання поблагословили священики о. Іван та о. Богдан.

Пісня церковна і народна об`єднала просвітян

Останній, зокрема, наголосив, що початок «Просвіті» поклав наш великий пророк Тарас Григорович Шевченко. – Ми були в темноті, але зуміли воскреснути. І нехай іскра, що сьогодні запалала, підніметься до нових висот. А ось о. Іван Гедзик у своєму виступі акцентував увагу на тому, що ми не бачимо себе, а тільки те, що відбувається навколо. – Ми повинні бачити і шукати себе. Життя села багато в чому залежить від нашої культури. Поки у селі працювала «Просвіта», то діяли і читальні, і гуртки, і братства тверезості.

Історія «Просвіти» у Молодкові сягає ще 30-40-их років минулого століття. Тоді тут організовували цікаві фести, концерти, театральні вистави, навчання. Тоді зусиллями громади зуміли збудувати перший просвітянський клуб, а потім настали важкі воєнні часи. У 90-их роках діяльність осередку відновлюється, але через деякий час його робота припинилася.

Громадська організація «Просвіта» у Молодкові, у зборах якої взяв участь сільський голова Василь Кисляк, визначила п’ять напрямків у своїй роботі, це є: «моє село – для мене ти єдине» – використання та закріплення традицій села; «наші таланти» –  презентація творчих робіт представників села; «ми діти світла» – позитивний розвиток культури і духовності; «секрети успіху» – розмови і з цікавими людьми; «батьки і діти» – допомога у проблемних питаннях виховання і зустрічі поколінь. Головою осередку товариства обрали Тараса Худецького, заступником – Катерину Бабій.

Сестри-служебниці провели цікаву розмову із громадою. Як ми побачили, «Просвіту» чекає ще багато цікавих справ і починань для розвитку рідного Молодкова. Але знаємо і віримо, що вони зможуть принести немало користі  громаді. Так що – до нових вершин, просвітяни.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!