Газета по-надвірнянськи
 

Хоч розмова жорстка і ділова, та бузьок щастя сімейне віщує

19 квітня 2013, 11:26 | Рубрика: Влада, Тема дня Версія для друку Версія для друку 848 переглядів

У вівторок, 16 квітня, на базі Зарічанської сільської ради відбувся виїзний семінар-практикум для сільських, селищних і міського голів. Начальник організаційного відділу апарату РДА Михайло Тимчишин окреслив темою співпрацю сільського голови, виконавчого комітету, депутатського корпусу сільської ради, підприємців, Громадської ради, жителів з їх залученням до розбудови населеного пункту.

Учасники семінару знайомляться з деревообробним підприємством у Заріччі

Обговорено проблему із вивозом сміття, питання документообігу, умов надання знижки на лікарські препарати хворим на гіпертонію, оптимізацію навчальних закладів та інше. Перший заступник голови РДА Володимир Калічко ознайомив із виконанням програми із соціально-економічного та культурного розвитку району за 2012 рік та із соціальними ініціативами Президента України.

Зарічанський сільський голова Михайло Вацик наголосив на критичній ситуації із вивезенням сміття та водовідведенням. Турбують сільського голову і постійні перевірки конт­ролюючих органів. Перший заступник голови РДА Володимир Калічко поінформував щодо ситуації із сміттям, зазначивши, що це питання є вкрай актуальним. – Першочергово треба визначити де саме буде полігон ТПВ, бо в нас є інвестори, які готові зайнятися збиранням і утилізацією сміття. Але проблема у тому, що ніхто не хоче мати на території свого населеного пункту сміттєзвалище. Сьогодні укладені договори для вивезення сміття у Богородчани та Івано-Франківськ. Сільські і селищні голови в один голос заявили, що вивозити сміття на такі відстані є доволі затратно.

Йшлося про те, що приймання твердих побутових відходів із нашого району у Богородчанах й Івано-Франківську є досить тимчасовим. Нам необхідно робити конкретні кроки щодо відкриття власного полігону ТПВ. Якось не віриться, що у такому великому районі як наш, не можна відшукати декілька гектарів під сміттєзвалище. Дивує позиція деяких громад, які демонстративно показують свою незгоду із ситуацією навколо відкриття полігону, у той же час не пропонуючи конкретних шляхів для його вирішення. Усі населені пункти повинні об`єднати свої зусилля у цьому питанні, бо саме ми повинні знайти вихід із ситуації, яка зараз склалася.

Отець-парох храму Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП Михайло Купчак своєю розповіддю про парохію і храм захопив сільських і селищних голів

Важливою проблемою у селі, як зазначив Михайло Вацик, є і водовідведення. Унаслідок цього вода підтоплює п’ять житлових будинків. Зараз над вирішенням цього працюють спеціалісти районних та обласних служб.

Перший заступник голови РДА Володимир Калічко поінформував, що першочерговим завданням, яке ставить Президент, є залучення до розбудови населених пунктів громади, яка визначатиме вектор розвитку. У кожному селі повинні працювати Громадські ради, які із залученням різних гілок влади і жителів розвиватимуть територію свого села чи селища. Суть соціальних ініціатив Президента стосується збільшення кількості робочих місць, рівня заробітної платні і пенсійних виплат, гарантування соціального захисту. Зараз влада працює над вирішенням багатьох питань із покращення соціальної інфраструктури. Одним із важливих напрямків є будівництво басейнів у школах. Необхідно покращити стан доріг, актуальним залишається будівництво та добудова дошкільних навчальних закладів. А цьогорічний бюджет практично увесь спрямують на заробітну платню та захищені статті, при цьому заклавши мізер для розвитку.

Секретарі сільських рад Надія Грижук із Зеленої та Дмитро Дмитрук із Фитькова, як наймолодші у місцевому самоврядуванні району, з цікавістю приглядалися і прислухалися до думок старших колег

Начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради Михайло Винник розповів про оптимізацію навчальних закладів, заступник голови РДА Богдана Ковалюк – про зниження цін на ліки хворим на гіпертонічну хворобу. Детально обговорили такі питання: про облагородження території населених пунктів до Великодніх свят і залучення до цих робіт громадян, які перебувають на обліку у райцентрі зайнятості. Начальник юридичного відділу РДА Олексій Госедло детально проаналізував та зупинився на деяких аспектах законності рішень виконкомів сільських і селищних рад. Головний архітектор району Михайло Янчук поінформував, що з 1 січня 2013 року вступила у дію 24-а стаття закону України «Про містобудування», згідно з якою забороняється змінювати цільове призначення земельної ділянки. Потрібні кошти на вдосконалення старих або виготовлення нових генпланів, які діятимуть безстроково. Тепер у генпланах можна локально змінювати цільове призначення. Також суттєвим нововведенням є те, що комерційні структури, які вестимуть будівництво на території населених пунктів, братимуть пайову участь у розбудові території певного села чи селища. Зарічанський і Молодківський сільські голови Михайло Вацик і Василь Кисляк попросили керівництво РДА вплинути на директора МП «Геоінформ» Ярослава Амброзяка, який протягом тривалого часу затягує оформлення чималої кількості проектів землеустрою.

Учасники семінару побували у державних установах та у приватних структурах. Зокрема, відвідали деревообробне підприємство на території колишнього радгоспу «Делятинський», фельдшерсько-акушерський пункт, загальноосвітню школу І-ІІІ ст., дошкільний навчальний заклад «Золотий колосок». Приємні емоції залишилися після відвідання церкви Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП.

Ось такий газовий котел невдовзі опалюватиме приміщення Зарічанської сільської ради, будинку культури та бібліотеки – у цьому впевнений сільський голова Михайло Вацик

Під час підсумків семінару-практикуму голови місцевих рад ще раз детально проаналізували порушувані проблеми. Щодо сміття, тут і справді потрібна узгоджена позиція громадськості і влади. Присутні зазначили, що необхідно посилювати роль місцевого самоврядування, зокрема, аналогічні виїзні семінари-практикуми проводити частіше. Бо як стверджують голови, саме сьогодні вони побачили конкретні результати роботи і проблеми, над вирішенням яких працюють влада різних рівнів і громадськість у гірському селі Заріччі.

…А бузьок у своєму гнізді на стовпі у деревообробників не лише віщував теплі квітневі дні, а й змушував місцевих владців задуматися, що мають діяти, аби він частіше приносив сімейне поповнення в оселі краян.

Василь ІВАСЮК (текст і світлини) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!