Газета по-надвірнянськи
 

Хресна дорога у Лісній Тарновиці…

26 квітня 2013, 12:07 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 1,097 переглядів

Хресна дорога – це дорога, яку Ісус Христос у великих муках пройшов на Голгофу. Нині вона символізована у вигляді 14 стацій того трагічного ходу. У переносному значенні – це дорога страждань, життя, сповнене стійко перенесених лих. У час Великоднього посту особливо звертаємо свої помисли до Хресної дороги Ісу­са Христа, які він здолав за наше спасіння.

Нещодавно хресний хід відбувся у Лісній Тарновиці з участю пароха села о. Василя Нагорняка, Тисменичанського декана УГКЦ отця Івана Качанюка, отця-пароха с. Переросля Василя Панівника, студентів-католиків товариства «Обнова» (голова Ігор Іванюк, роль Ісуса виконував семінарист Тарас Максимів) та місцевих жителів. Фрагменти цієї хресної дороги – на світлинах Михайла Лукача.

Верхньому Майдані…

Хресну дорогу ненародженої дитини 14 квітня ц. р. провели у храмі св. Володимира та Ольги села Верхній Майдан з ініціативи завідувачки сільської бібліотеки Галини Токарук у співпраці із педагогом-організатором Ганною Свідрак та за підтримки пароха села о. Михайла Федоріва.

У 14 стаціях, які озвучили учні 5-9 класів, історія маленького життя, переказана від імені дитини, яка відчуває, що її поява на світ небажана. Абортована дитина проходить свою Хресну дорогу, як і Спаситель: вона також ні в чому не винна (хіба що у своєму існуванні), їй так само винесли вирок: «Розпни!» – вона також приймає мученицьку смерть. Після кожного розважання присутні разом у молитвах просили Бога відвернути надалі убивство дітей у лоні матері.

Галина ТОКАРУК,

завідувач бібліотеки с. Верхній Майдан.

…Заріччі

Парафіяни села, об`єднані священиками УПЦ Київського Патріархіту та УГКЦ отцем-мітратом Михайлом Купчаком та о. Михайлом Сметанюком, здійснили Хресний похід.

Спільна молитва щиро злітала до Господа. Парафіяни, директор та учителі школи, сільський голова і працівники сільської ради, депутат районної ради Михайло Винник, завідувач та працівники дитячого садка, працівники ФАПу, народного дому по черзі несли Хрест, співстраждаючи Спасителеві, у низькому поклоні схиляли голови, відчувши на своїх плечах тягар Ісусового Хреста.

Ми впевнені, що присутні на Хресній ході прагнуть пошуку дороги до Господа нашого Ісуса Христа, особливо у переддень світлого Христового Воскресіння.

Ярослава КЛИМ`ЮК,

заступник директора з навчально-виховної роботи Зарічанської ЗОШ І-ІІІ ст.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!