Газета по-надвірнянськи
 

На часі – виготовлення проектно-кошторисної документації

5 квітня 2013, 11:14 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 1,002 переглядів

28 березня на розширеному засіданні конкурсної комісії з проведення конкурсу на кращу проектну пропозицію пам`ятника Борцям за волю України та оргкомітету зі спорудження цього пам`ятника у Надвірній, яке провів заступник голови комісії, член оргкомітету, радник голови районної ради Василь Андрейчук, з участю заступника голови районної ради Івана Степника та представників громадськості району йшлося про виконання рішень засідання конкурсної комісії від 15 лютого ц. р. Зокрема, про необхідність виготовлення проектно-кошторисної документації для подальшої її передачі замовникові спорудження пам’ятника – Надвірнянській міській раді.

Скульптор, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України Василь Гурмак ознайомив присутніх з ходом проектних робіт та представив їх орієнтовну вартість: проектна розробка постаментів фундаменту – майже 30 тис. грн.; проект благоустрою ландшафту – майже 35 тис. грн. Орієнтовна кошторисна вартість пам’ятника разом із художньою частиною – 648 тис. грн. Автор висловив готовність протягом місяця з моменту укладення договору із замовником будівництва – міською радою підготувати проектно-кошторисну документацію на влаштування основи («подушки») пам’ятника.

Василь Андрейчук запропонував звернутись до розробника проектної документації про максимальне здешевлення вартості проектних робіт.

Тарас Пекарський, секретар Надвірнянсьокї міської ради, член оргкомітету повідомив, що в міському бюджеті на 2013 рік передбачено 100 тис. грн. на роботи щодо спорудження пам’ятника Борцям за волю України і запропонував авторові уточнити питання щодо виготовлення проектно-кошторисної документації, представивши детальні розрахунки.

Олександр Зварчук, начальник відділу культури і туризму РДА, секретар конкурсної комісії, запропонував до 5 квітня передати всю документацію, напрацьовану конкурсною комісією, замовникові будівництва – Надвірнянській міській раді, а також до 15 квітня ц. р. рекомендувати Надвірнянській міській раді та автору проекта Василеві Гурмаку підписати договір про виготовлення проектно-кошторисної документації на влаштування основи (фундаменту) пам’ятника.

Ігор Андруняк, депутат районної ради, член оргкомітету запропонував звернутися до ДПА в Івано-Франківській обл. щодо надання допомоги у влаштуванні благоустрою території майбутнього пам`ятника.

Учасники розширеного засідання вирішили: погодити орієнтовну вартість виготовлення пам’ятника Борцям за волю України (згідно із розрахунками автора В. Гурмака), яка складає майже 648 тис. грн. Ця вартість може бути зменшена за рахунок придбання дешевшого матеріалу для пам`ятника. Конкурсній комісії підготувати всі напрацьовані матеріали (рішення, протоколи та ін.) щодо будівництва пам’ятника та передати їх міській раді до 5 квітня ц. р. згідно з актом прийому-передавання. Рекомендувати Надвірнянській міській раді та авторові проекту Василеві Гурмаку до 15 квітня ц. р. підписати угоду про виготовлення проектно-кошторисної документації на влаштування основи пам’ятника. Звернутися до ДПА в Івано-Франківській області щодо надання допомоги у влаштуванні благоустрою території.

На засіданні повідомили, що на рахунок громадської організації зі спорудження пам`ятника уже надійшло 35,4 тис. грн. коштів, зібраних від юридичних та фізичних осіб. Збір коштів триває. Оргкомітет планує у наступних числах «Народної Волі» опублікувати списки жертводавців на пам`ятник Борцям за волю України.

Учасники засідання запрошені голова громадсько-політичної ради Надвірнянщини Ярослав Лесюк та голова громадського антикорупційного комітету при Надвірнянській РДА Микола Забачинський, голова ради старійшин району Олексій Заведюк, член оргкомітету Ігор Андруняк порушили інші проблемні питання, що стосуються потреб і пропозицій щодо встановлення пам`ятників і пам`ятних дощок, барельєфів тощо у нашому районі. Відповіді і коментарі на ці питання потребують уточнення, а після будуть оприлюднені у районних ЗМІ.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!