- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Надвірну відвідала делегація із міст-побратимів Прудніка і Крнова

Posted By Модератор On 12.04.2013 @ 11:16 In Влада,Тема дня | No Comments

У рамках співробітництва міст Надвірна, Пруднік (Польща), Крнов (Чехія) на запрошення Надвірнянської міської ради у нашому краї із 4 по 8 квітня ц. р. перебувала міжнародна делегація, яку очолив бурмістр Прудніка Францішек Фейдих. Місто Крнов представляли заступник міського голови Рената Рамазанова. За її ініціативою в складі делегації Надвірну вперше відвідав Массиміліано Россі, колишній заступник мера містечка Сан-Жустіно, що в центрі Італії, яке також є давнім містом-побратимом Прудніка. Мета візиту – підбиття підсумків партнерства за 2012 рік та організація співпраці у 2013-му.

[1]

Польська і чеська делегації у Будинку дитини у Надвірній. Світлина Романа Садрука

Гості відвідали обласний будинок дитини, де головний лікар цього закладу Галина Кузнєцова гостинно привітала зарубіжних друзів, які побували у декількох групах та залишили подарунки для дітей-сиріт. Опісля відбулася зустріч учасників у районній раді. Тут зарубіжних гостей вітали голови районної ради Василь Попович та райдержадміністрації Юрій Касіянчук і міський голова Зіновій Андрійович. Під час зустрічі обговорили співпрацю між Надвірною та Прудніком, що почалася 15 років тому з приїзду першої групи дітей із Надвірної до м. Ополє та села Мощанка. Із часом сформувалися відносини у галузі освіти, культури, місцевого самоврядування. Багатьом надвірнянцям та жителям району за ці роки довелося побувати у сусідній Польщі. Вони брали участь у різних виставках, проектах, обмінах молоддю, цікавих поїздках.

[2]

Під час зустрічі у районній раді. Світлина Назарія Гриджука

Із 2003 року завдяки ініціативі професора Кельнського університету Ганса-Йозефа Бухкремера виник проект «Діти без кордонів», який суттєво збагатив та урізноманітнив міжнародну співпрацю Надвірної та Прудніка.

В останні роки зародилася співпраця безпосередньо між окремими навчальними закладами України та Польщі, у рамках якої реалізовано декілька цікавих проектів, в яких молодь України, Польщі, Німеччини та Чехії мала можливість знайомитися з істо­рією, культурою, традиціями та звичаями сусідніх народів.

У суботу зарубіжним друзям надали можливість відвідати Карпатський національний парк та гірськолижний комплекс «Буковель». У неділю, 7 квітня, гостювали на Службі Божій у костелі Успіння Пресвятої Діви Марії у Надвірній, відвідали м. Коломию, де в музеях «Гуцульщина» та «Писанка» ознайомилися з неповторним та колоритним світом мистецтва гуцульського регіону. На підсумковій зустрічі у міській раді відчувалося велике бажання її учасників продовжувати налагоджену співпрацю з метою розширення співробітництва та майбутнього життя в Європейському Союзі. У цей час також відбулася зустріч директора Прудніцького центру ремесел та підприємництва Збігнєва Ляховича з підприємцями м. Надвірної та району.

Роман САДРУК,

заступник директора Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ст.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2013/04/nadvirnu-vidvidala-delehatsiya-iz-mist-pobratymiv-prudnika-i-krnova/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/04/DSC_0012.jpg

[2] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/04/IMG_0003_1.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.