Газета по-надвірнянськи
 

Оберігайте черемшу

5 квітня 2013, 10:58 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 667 переглядів

З настанням теплих весняних днів прокидається перша лісова рослинність, до яких відносяться первоцвіти і така відома черемша (ведмежа цибуля). Але, на жаль, ця рослина так само, як і перші лісові квіти, попадають під комерційну діяльність несвідомих громадян, котрі масово збирають і продають на стихійних ринках часто як харчовий продукт.

Ця рослина, як і ряд первоцвітів, занесена до Червоної книги України та охороняється природоохоронним законодавством і Кодексом України про адміністративні правопорушення. В Україні заборонена комерційна реалізація будь-яких видів рослин із Червоної книги, незалежно від того, де вони зірвані, викопані – у природному середовищі або на присадибній ділянці.

Важливо зрозуміти, що до Червоної книги заносять той чи інший вид фауни та флори тому, що вид уже під загрозою зникнення як такого з природи, і черемша – не виняток.

Працівники лісової охорони ДП «Надвірнянське лісове господарство» щорічно вживають і вживатимуть надалі усі можливі охоронні заходи щодо запобігання масового збору чи знищення цих рослин.

Покарання за незаконний збір, знищення занесених до Червоної книги рослин визначає ст. 90 КУпАП України. Таке порушення тягне за собою штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн.) із конфіскацією незаконно здобутого.

Бережім природу – спільно!

Іван ЦИМБАЛЮК,

начальник відділу лісового господарства ДП «Надвірнянське лісове господарство».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!