Газета по-надвірнянськи
 

Опозиція об`єднується і вимагає

5 квітня 2013, 11:29 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 723 переглядів

У рамках Всеукраїнської акції «Вставай, Україно!» минулого четверга в Івано-Франківську відбулися марш і віче, в яких взяли участь також депутати Надвірнянських районної і міської рад, представники політичних і громадських осередків Надвірнянщини.

Лідери опозиції під час протестної ходи в Івано-Франківську

Кілька тисяч краян під барабанний бій із політичними і соціально-економічними лозунгами вирушили маршем від пам`ятника Іванові Франку на Вічевий майдан, що в обласному центрі біля поштамту. Колону очолювали три лідери опозиційних сил: ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк, ВО «Свобода» Олег Тягнибок та партії «УДАР» Віталій Кличко, який приєднався вперше після початку акції.

Відбулося велелюдне віче. На імпровізованій сцені поруч із трьома парламентськими лідерами пліч-о-пліч стояли всі народні депутати від Івано-Франківщини, у т. ч. й позафракційні Юрій Дерев`янко та Олесь Доній. Головував на мітингу Арсеній Яценюк, який надав спершу слово «тій людині, яку точно хотіли побачити і почути, Віталію Кличку». Лідер «УДАРу» виглядав дещо втомлено, але його голос звучав бадьоро і переконливо. Він зауважив, що багато людей прийшло не тому, що хочуть щось почути, а тому, що вони знають, що потрібно робити.

Потрібно висловлювати свою думку, відстоювати свої інтереси. Віталій Кличко відзначив, що у них, у трьох опозиційних сил – різні програми, різні політичні платформи. Але об`єднує одне: ми – українці і хочемо жити в сучасній європейській Україні. – Нас об`єднує те, що ми боремося разом, – сказав Віталій Кличко, – і разом з вами хочемо висловити недовіру сьогоднішній владі, уряду, тій ситуації, в якій ми з вами знаходимося. Тому що українці не живуть – українці виживають.

Арсеній Яценюк озвучив вимоги опозиції: – Ми внесли закон про порядок імпічменту Президента. Наша політична вимога – відставка Президента і дострокові президентські вибори. (При цьому лідер «Батьківщини» зразу висловив прагматичну точку зору, що за одну акцію чи мітинг цього не станеться). Також 174 опозиційні депутати внесли резолюцію недовіри уряду. Серед соціального пакету опозиції – внесення законопроекту про скасування пенсійної реформи і відновлення справедливого порядку нарахування пенсій. – Ми внесли спільний закон про скасування всіх пільг і привілеїв, про продаж 16-и державних дач Президента, про те, щоби депутати не отримували матеріальну допомогу, про те, щоби державні чиновники вищого рангу мали таку саму пенсію, яку має простий громадянин України, – наголосив Арсеній Яценюк.

Національною мобілізацією українців на боротьбу з чинною владою назвав Всеукраїнську акцію лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок. – Українці починають піднімати голови догори, вставати з колін, – підкреслив парламентар. За його словами, народні депутати від опозиції свою роботу у Верховній Раді виконують і народ підтримує такі дії. Але парламентським опозиціонерам і громаді треба бути разом, впевнений О. Тягнибок: – Якщо ми будемо знати, що громада нас підтримує, ми тоді переможемо, – додав «свободівець і зазначив, що опозиція виступає за цивілізований шлях розвитку української держави.

Лідери опозиції закликали прикарпатців виявити непокору владі Януковича і приєднатися до завершального етапу акції-протесту, яка відбудеться 18 травня у Києві на день Європи.

Віче, в якому взяли участь за різними підрахунками – 10 і 4 тисячі прикарпатців – завершили спільним виконанням державного Гимну України.

Акції відбуватимуться в усіх обласних центрах України.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!