Газета по-надвірнянськи
 

Парламентар підтримав «Школу шляхетного юнацтва»

12 квітня 2013, 11:03 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 788 переглядів

Народний депутат України Юрій Дерев’янко відвідав заняття «Школи шляхетного юнацтва» у Надвірній і висловив свою підтримку її викладачам та студентам. Разом із депутатом обласної ради Володимиром Грабовецьким він узяв участь у майстер-класі Школи, який провели у музеї «Карпатська світлиця» Надвірнянського коледжу.

 

– Ідея провести творчу майстерню у музеї є глибоко символічною, адже тут ми бачимо поєднання історії і сучасності, а також культури та духовності, які завжди були притаманні Надвірнянщині. Я підтримую роботу «Школи шляхетного юнацтва» у Надвірній і вважаю, що її робота з відродження призабутих місцевих традицій є важливою справою у вихованні молоді міста, – мовив у привітальному слові Юрій Дерев’янко.

– Школа шляхетності – це гідний приклад для молоді. Адже уроки, які тут влаштовують, розвивають творчі здібності дітей, допомагають їм реалізувати свої таланти і разом із тим навчають розумінню цінності родинних традиції, етнографії та історії рідного краю, – наголосив Володимир Грабовецький.

Майстер-клас веде Уляна Міськевич

– «Школа шляхетного юнацтва» почала працювати в Надвірній на початку цього року з ініціативи районної філії «Союзу Українок». Співпрацюємо не тільки з Надвірнянським коледжем, а й з іншими освітніми організаціями, школами, бібліотеками. Мета – виховати молоде покоління за українськими шляхетними традиціями, – конкретизувала голова районної філії «Союзу Українок» Ольга Бакота-Багрійчук. – Поки що залучили до занять дітей зі шкіл Надвірної. У планах – розвиток «Школи шляхетного юнацтва» у селах району.

 – Ми вдячні Юрію Де­рев’янку та Володимирові Грабовецькому за підтримку заходу й обіцяну співпрацю, – відзначила очільниця союзянок.

Співпрацюючи зі «Школою шляхетного юнацтва», підтримуємо рух української молоді за повернення традицій і звичаїв нашого народу. Сьогоднішнє заняття – а це була чайна церемонія по-надвірнянському, – своєрідна імпровізація. Готуючи чай із карпатських трав, які спеціально для учнів принесли працівники природного заповідника «Горгани», ми хотіли пригадати, якою була традиційна галицька гостинність, а також продемонструвати, якою вона повинна бути. І разом із тим учили дітей, які рослини можна заготовлювати, як готувати з них смачний та цілющий напій, пояснила гостям викладач біології Надвірнянського коледжу, завідувач музею «Карпатська світлиця» Уляна Міськевич.

Віта ЦАП.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!