Газета по-надвірнянськи
 

Початкові школи Пасічної одержали класні дошки

19 квітня 2013, 11:20 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 870 переглядів

Благодійний фонд Юрія Дерев’янка продовжує допомагати освітнім закладам Івано-Франківської області. Нові дошки у класи одержали одразу три початкові школи села Пасічної.

Учні-початківці вдячні Володимирові Грабовецькому за нові класні дошки

Сучасні магнітні дошки навчальним закладам передав голова Благодійного фонду  Володимир Грабовецький. У Пасічнянську ЗОШ І ст. № 3, що у присілку Межибриця, а також у Пасічнянську початкову школу № 2 у присілку Постоята – чотири одноповерхневі класні дошки. Для Пасічнянської початкової школи №4 у присілку Бухтівець придбали три магнітні дошки – дві одноповерхневі і одну п`ятиповерхневу.

- Бачимо, що сьогодні школи, особливо в сільській місцевості, потребують підтримки. Держава практично не дбає про потреби сільських навчальних закладів та їхнє матеріальне забезпечення, – вважає голова Фонду Володимир Грабовецький. – Класні дошки потрібно замінити більше, ніж у половині шкіл. Вони служать ще з радянських часів і вже відпрацювали свій ресурс. Фонд вирішив допомогти новими дошками, передовсім, початківцям. Адже учні початкових класів тільки починають учитися і важливо, щоби це приносило їм радість. Переконаний, що нове обладнання допоможе учням та вчителям краще подавати і сприймати навчальний матеріал. Отже, будуть кращі оцінки».

У початковій школі присілку Межибриця навчають 27 дітей. Приміщення із 1951 року, так само як і дошки у шкільних класах. «Навчання дітей каліграфії починається з класної дошки, – відзначає директор школи Галина Плитус. – На наших старих дошках не було видно написів крейдою. Ми натирали їх цукром, але це особливо не допомагало. Діткам доводилося щоразу підходити до дошки, щоби прочитати приклад».

У школі присілку Бухтівець – чотири класи та початкова група. Приміщення школи збудоване більше, ніж 60 років тому. Останні три роки обладнання тут не оновлювали. Класні дошки й поготів. «Подивіться, крейда на цих старих дошках не тримається зовсім», – демонструє вчителька початкових класів Ольга Бевзюк. Особливо втішилися педагоги новій п`ятиповерхневій дошці – такої у Бухтівецькій школі ще не мали.

У школі у Постоятій здобувають початкову освіту 64 учні. «Наша школа знаходиться у далекому кутку віддаленого села, тому майже ніхто із чиновників не звертає увагу на наші проблеми», – жаліється директор школи Наталія Заяць. – Ми вдячні Володимиру Грабовецькому за допомогу. Для нас ці чотири нові класні дошки – великий і важливий подарунок, – відзначає директор.

Благодійний фонд Юрія Дерев’янка більше двох років усіляко опікується школами села Пасічна Надвірнянського району. Зокрема, у цьому навчальному році коштом Фонду у Пасічній «перевзули» шкільний автобус.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!