Газета по-надвірнянськи
 

Попереду багато важливих справ

12 квітня 2013, 10:54 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 716 переглядів

У неділю, 31 березня, відбулися установчі збори для заснування Надвірнянського міського осередку товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка. Голова організаційного комітету Михайло Ноняк зазначив, що його члени провели відповідну підготовчу роботу і консультувалися із різними організаціями.

Голова Надвірнянського осередку «Просвіти» Михайло Ноняк

– Ми ставимо собі за мету створити потужний осередок, який би був дієвим, співпрацював із різними громадськими організаціями, духовенством, церквою, владою. Сьогодні нелегкі часи для нашої держави і міста, й існує дуже багато проблем, серед яких виховання молоді, пропаганда здорового способу життя і спорту.

Головою осередку одноголосно обрали Михайла Ноняка. Присутні акцентували увагу, що він, передусім, людина слова і зможе відновити престиж і реноме «Просвіти». Колись люди після недільного Богослужіння поспішали у «Просвіту». А зараз така її важливість втрачена. Заступником голови міського осередку «Просвіта» стала Ганна Мохнач, секретарем – Олена Нечвідова. Окрім цього, ще обрали раду, в яку увійшли громадські діячі, представники духовенства, влади й організацій та установ району.

Поблагословив і мовив про значну роль «Просвіти» у житті громади декан Надвірнянський УГКЦ о. Ігор Шліхутка, який закликав залучати до осередку молодь. – Приводьте до «Просвіти» своїх дітей та онуків, бо ви зуміли їм передати частинку Вашого добра. Заступник голови обласної організації «Просвіти» Євген Романишин виокремив основні завдання й акцентував увагу присутніх на великій ролі українців у розвитку світової культури. Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович зупинився на пам’ятних датах для Надвірнянської «Просвіти». – Історія засвідчує те, що за 1913-1914 роки у Надвірній спалили майже п’ятсот будинків і завданням «Просвіти» є відновлення історичної справедливості про їх існування. Наше місто завжди перебувало у центрі різних навал. Родини Дем`янчуків, Гринішаків, Николайчуків та Йосипенків та інших стояли біля витоків «Просвіти» у Надвірній і боролися з тими, які хотіли знищити все українське. Громадські організації повинні об’єднуватися і працювати для життєдіяльності нашого міста. Сьогодні настав час діяти.

На історії «Просвіти» у Надвірній детально зупинився о. Роман Григораш, який виокремив найбільш пам’ятні дати і події. Побажали успіхів новоствореному осередку голова громадсько-політичної ради Ярослав Лесюк та Громадської ради при РДА Тарас Олендій.

Перед міським осередком «Просвіти» стоїть багато завдань, з якими новообраний голова та його однодумці зуміють справитися і надати якісного поштовху діяльності громадських організацій Надвірнянщини.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!