Газета по-надвірнянськи
 

Попередити профнедуги

26 квітня 2013, 11:33 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 622 переглядів

Цей день в Україні збігається із Всесвітнім днем охорони праці, девіз якого цьогоріч – профілактика професійних захворювань.

Система управління охороною праці на будь-якому підприємстві – це сукупність методів і засобів, які сприяють запобіганню нещасним випадкам та професійним захворюванням на виробництві.

Роботодавці повинні усвідомлювати, що їх бізнес матиме успіх, а вони самі зможуть без остраху дивитися у майбутнє лише за умови забезпечення на робочих місцях здорових та безпечних умов праці, а, отже, і збереження життя працівників. Нагальна необхідність сьогодення для дієвого функціонування системи управління охороною праці – своєчасне врахування нових факторів, які виникають у ході трудової діяльності.

В усьому світі професійні захворювання – голов­на причина смертності від виробничої діяльності. Враховуючи специфіку виробництва, наш район за показниками професійної захворюваності є лідером в області разом із містами Івано-Франківськ та Калуш. Торік у районі зареєстровано два випадки профзахворювань у Пасічнянському кар’єрі нерудних копалин «Нерудник» (дир. Магаль В. М.). Зараз в управління Держсанепідслужби надійшов запит на складання санітарно-гігієнічної характеристики для підтвердження професійного захворювання у працівниці державної ветеринарної медицини. Прикрим є той факт, що професійні недуги у районі реєструють з року в рік і, як правило, на одних і тих же підприємствах. Зокрема, це стосується ТзОВ «ЛК Інтерплит Надвірна» (дир. Тищенко С. М.), де на сьогодні підтверджено 9 випадків профзахворювань у працівників цеху імпрегнування. Викликає занепокоєння, що у силу технологічних процесів на тому чи іншому виробництві в адміністрації підприємства відсутня можливість змінити чи покращити умови праці. Заходи, які проводить керівництво підприємства, бажаного результату не приносять. Це і є наслідком таких показників професійної захворюваності у районі.

Профілактика захворювань на виробництві набагато економніша та й менш затратна, ніж лікування або реабілітація. Усі сторони суспільного виробництва можуть і повинні вживати конкретних заходів, щоб розширити можливості профілактики професійних захворювань, пов`язаних із виробництвом.

Віра АНДРІЙКІВ,

завідувач відділу організації Держсанепіднагляду міжрайуправління Держсанепідслужби

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!