Газета по-надвірнянськи
 

Про підвищення конкурентоспроможності громадян

19 квітня 2013, 11:09 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 608 переглядів

4 квітня 2013 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці» від 20 березня 2013 р. № 207.

Цей Порядок визначає механізм видачі територіальними органами Державної служби зайнятості зайнятим та незайнятим особам ваучерів для підтримання їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Право на одноразове отримання ваучера мають: особи віком від 45 років та до досягнення ними пенсійного віку; особи, страховий стаж яких становить не менше 15 років.

Дія Порядку не поширюється на: осіб, які не мають професійно-технічної або вищої освіти; осіб, які проходили протягом останніх п’яти років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування України на випадок безробіття; зареєстрованих безробітних, котрі виявили бажання пройти професійне навчання за направленням територіального органу.

На підставі ваучера здійснюють перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності (затвердженими Кабінетом Міністрів України), здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня.

 Вартість ваучера встановлюють у межах вартості навчання і вона не може перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу.

Для отримання ваучера особа подає територіальному органові: заяву, паспорт, трудову книжку, документ про освіту; реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від його прийняття), з яких у присутності особи знімають копії, що засвідчують її підписом.

Оплачує ваучери Фонд загальнообов’яз­кового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Ганна ДУТЧАК,

начальник відділу активної підтримки безробітних Надвірнянського районного центру зайнятості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!