Газета по-надвірнянськи
 

Про збір і облік єдиного внеску на страхування

26 квітня 2013, 11:17 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 609 переглядів

Минуло два роки з початку дії Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Відповідно відбулися зміни й у нормативно-правових актах Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Однак при цьому основні статутні напрями діяльності Фонду залишилися незмінними.

Головними завданнями Фонду були і залишаються профілактика нещасних випадків, реабілітація потерпілих та відшкодування шкоди постраждалим на виробництві та членам їх сімей, котрі мають на це право. Однак, ефективна і результативна робота у цих напрямах неможлива без стабільного і регулярного наповнення бюджету Фонду за рахунок страхових коштів від роботодавців. Розмір єдиного соціального внеску залежить від своєчасного та правильного визначення основ­ного виду діяльності та класу професійного ризику виробництва страхувальника.

Відповідно до чинного законодавства роботодавці щорічно повинні інформувати Фонд про річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), про зміни технології робіт або виду діяльності шляхом надання відповідної звітності.

За 2012 рік звітність подали 1307 страхувальників. Згідно з проведеним аналізом цієї звітності переведено до вищого класу ризику 37 страхувальників, а до нижчого – 60.

Працівники відділення надають практичну допомогу страхувальникам щодо правильності встановлення класів професійного ризику виробництва з урахуванням виду економічної діяльності, а при необхідності перевіряють достовірність поданої страхувальниками інформації щодо розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності та зміну класу ризику.

Ганна ГУТИН,

начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!