Газета по-надвірнянськи
 

Реєструйте земельні ділянки

19 квітня 2013, 11:17 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 740 переглядів

Із 1 січня набув чинності Закон України «Про Державний земельний кадастр».

Тепер реєстрацію земельних ділянок та прав власності на неї здійснюють відповідно до Постанови КМУ від 17.10.2012 р. № 1051 та розділено її між органом Держземагентства та Укрдержреєстром. Орган Держзем­агентства реєструє земельні ділянки у кадастрі, тобто привласнює кадастровий номер і відкриває поземельну книгу.

Адмінпослуги встановлені Постановою КМУ від 1.08.2011 р. № 835. Держреєстрація земельної ділянки в органі Держземагентства – 65 гривень, а витяг із Держземельного кадастру про земельну ділянку – 53 грн. Тут  реєструють обмеження (лінії електропередач, газопроводи, кабелі зв’язку) і видають безоплатно витяги з кадастру.

До Укрдержреєстру із 1 січня відійшли функції реєстрації прав власності та постійного користування, а також договорів оренди. Замість держактів Укрдержреєстр видаватиме Свідоцтва про право власності на нерухоме майно.

Відтепер реєстрація буде у кілька разів швидшою, що допоможе нарешті ліквідувати черги, затягування з розглядом документів та інші незручності, з якими раніше стикалися громадяни при реєстрації земельних ділянок.

Повноваження органів виконавчої влади в частині погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок – у ст. 186-1 Земельного кодексу України.

Ігор ПЕРОВИЧ,

начальник відділу Держземагентства у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!