Газета по-надвірнянськи
 

Розмір відрахувань із доходів боржника

26 квітня 2013, 11:36 | Рубрика: Влада, Економіка, Закон Версія для друку Версія для друку 794 переглядів

Стаття 70 Закону України «Про виконавче провадження» регламентує порядок та розмір відрахувань із зарплати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника.

Розмір цих відрахувань вираховують із суми, що залишається після утримання податків. Обмеження розміру відрахувань із зарплати встановлюється законодавством про працю. Із зарплати боржника може бути утримано за виконавчими документами до повного погашення заборгованості: у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, відшкодування шкоди у зв’язку із втратою годувальника та збитків, заподіяних злочином, – п’ятдесят відсотків; за всіма іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, – двадцять відсотків.

Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати зарплати не може перевищувати п’ятдесят відсотків зарплати, що має бути виплачена працівникові, у т. ч. у разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із зарплати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із зарплати не може перевищувати сімдесяти відсотків.

Положення цієї статті застосовують також у разі звернення стягнення на належні боржникові стипендію та інші доходи. Звернення стягнення на пенсію здійснюють відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Іван ЧІХ,

головний державний виконавець відділу держвиконавчої служби райуправління юстиції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!