Газета по-надвірнянськи
 

Щоб уникнути поширення сказу…

12 квітня 2013, 10:46 | Рубрика: Влада, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 679 переглядів

У понеділок, 8 квітня ц. р., засідала державна надзвичайна протиепізоотична комісія при райдержадміністрації.

Під керівництвом першого заступника голови РДА Степана Іроденка з участю керівників і представників райдержлікарні ветеринарної медицини, ДП «Надвірнянський лісгосп» та «Делятинський лісгосп», центральної районної лікарні, міжрай­управління держсан­епідслужби, райорганізації Українського товариства мисливців та рибалок, районного споживчого товариства, виконкомів Ланчинської, Фитьківської, Гвіздської селищної і сільських рад обговорили план ліквідації вогнища сказу тварин у с. Фитьків та інші заходи із профілактики сказу.

Начальник управління ве­теринарної медицини у Надвірнянському районі Іван Гурмак доповів, що 14 березня ц. р., обідньої пори, жителька с. Фитьків (присілок «Ліс» за три км від Фитькова) Ганна Пилипонюк побачила лиса, який гнався за двома домашніми собаками, а потім кинувся за курми. Жінка не розгубилася і палицею лиса вбила. Заспокоївшись, чере дві години вона повідомила про цей небезпечний випадок Переріслянську дільничу ветлікарню.

Наступного дня ветспеціалісти обстежили це місце і дезінфікували, собачок ізолювали, свійські тварини щепили, а голову лисиці відправили для дослідження на сказ в обласну лабораторію ветмедицини. Дослідження тривали до 29 березня і дали позитивний результат. Виявлено хворих на сказ тварин і в сусідньому Богородчанському районі.

Ця тривожна тенденція стала підставою для оголошення дільниці «Ліс» с. Фитьків неблагополучною зоною щодо сказу, як і прилеглі мисливські угіддя до сіл Гвізд, Горохолина та Грабівці. Загрозливою зоною оголошено присілок Заріка с. Фитьків.

Протягом квітня-травня ц. р. відповідні служби отримали завдання обстежувати довкола Фитькова угіддя, де мешкають дикі тварини, при виявленні їх трупів чи вбитих із підозрілою поведінкою (відсутність боязливості, не спровоковане нападання на людей чи тварин) інформувати спеціалістів ветмедицини.

Вимушено вакцинуватимуть проти сказу всіх тварин у неблагополучній зоні та собак – у загрозливій. При виявлені хворих, підозрілих на зараження цією хворобою тварин, їх умертвлятимуть, спалюватимуть, а голови відправлять на дослідження.

У неблагополучній зоні заборонено проведення виставок, виводок собак, вивезення за його межі собак, котів і диких тварин, здавання молока на молокопункти та для продажу на ринку. Заборонено також промисловий та ліцензійний відстріли диких тварин, їх відлов і вивіз із зазначених зон.

Надвірнянській райорганізації Українського товариства мисливців і рибалок, Надвірнянському і Делятинському держлісгоспам доручено привести до встановленої норми чисельність червоної лисиці (0,5-1 особина на тисячу га лісових угідь).

Центральна райлікарня повинна забезпечити запас антирабічних препаратів для надання допомоги потерпілим від укусів людям. А покуси людей собаками у нашому районі таки трапляються. На цьому наголосив керівник управління держсанепідслужби Любомир Клим`юк. Тема бродячих і бездоглядних собак болюча у нашому районі, як і в усій Україні. Тому до 18 квітня ц. р. сільські й селищні голови повинні детально поінформувати про ситуацію у своїх населених пунктах.

Власники тварин зобо­в`я­зані дотримуватись Правил утримання собак, котів і хижих тварин, згідно з якими собаки мусять бути або на прив`язі, або у вольєрі. Порушників цих правил притягатимуть до адміністративної відповідальності. Адже собаки – не завжди друзі і створюють чимало проблем.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!