Газета по-надвірнянськи
 

Стримба пишається талантом художника

26 квітня 2013, 11:41 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 700 переглядів

Відділ літератури з мистецтва обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка у рамках проекту «Сузір`я майстрів Прикарпаття» 200-літтю від дня народження Т. Шевченка приурочив мистецьку імпрезу «За покликом долі» та відкриття виставки картиин «Тарас Шевченко на полотнах митця» художника-аматора Степана Герелишина. Його роботами краяни могли помилуватися у районному будинку культури.

Степан Герелишин (шостий ліворуч) із шанувальниками своєї творчості на імпрезі в обласній бібліотеці ім. Івана Франка

Народився Степан Ількович Герелишин у 1931 р. у с. Стримба у селянській родині. Батьки Ілля та Юстина Герелишин свято дотримувались народних звичаїв та обрядів, щиро шанували творчість Тараса Шевченка. Тому з раннього дитинства Степан запам`ятав багато віршів із Шевченкового «Кобзаря». З того часу і зародилась мрія написати портрет поета.

Участь у загальних виставках малярства, обласних, районних семінарах-практикумах дали художникові поштовх до ще активнішої творчої праці. У 1994 та 1998 роках в Івано-Франківську експонували персональні виставки робіт, які користувалися великим успіхом у відвідувачів.

Рівно через 10 років у виставковому залі НМЦКП відбулась ще одна персональна виставка творчого доробку Степана Герелишина, приурочена 15-ій річниці Незалежності України, 150-ій річниці від дня народження Івана Франка і 75-річчю художника. Степан Герелишин – лауреат районної премії ім. Надії Попович у номінації «Образотворче і народне мистецтво» за створення постійно діючої картинної галереї у с. Стримба (2001 р.).

У теплій атмосфері літературно-мистецької вітальні ОУНБ ім. І. Франка автор картин Степан Герелишин із захопленням розповідав про свої життєві та творчі шляхи, громадську і депутатську діяльність, участь у боротьбі за незалежність України, про картинну галерею, яку відкрив у рідному селі.

Творчою діяльністю Степан Герелишин займається уже 60 років. Його доробок багатий і розмаїтий: портрети Т. Шевченка, І. Франка, Л. Ук­раїнки, відомих сучасних поетів і письменників, політичних діячів, краєвиди Карпат і сюжетні полотна. У літературно-мистецькій вітальні художник представив близько 60 робіт, які відзначаються власним стилем, щирістю, яскравістю та наповнені аурою добра, почуттям патріотизму, любові до України, її історії та героїчних постатей, глибоким захопленням рідною землею.

Про справжню закоханість Степана Герелишина у мистецтво гоговорив Стримбівський сільський голова Любомир Дубіщак, наголосивши: «Ми горді тим, що саме у Стримбі знаходиться єдина у Надвірнянщині картинна галерея нашого односельчанина. Його талант – надзвичайний і неповторний, дарований Богом».

Відомий митець Казимир Річка, висловлюючи свої враження про картини художника, зазначив, що на нашій Прикарпатській землі живуть чудові майстри, люди з великим бажанням творити і дарувати насолоду усім, хто тяжіє до краси і духовності.

Галина ХІМІОН,

завідувач шкільної бібліотеки, педагог-організатор Стримбівської ЗОШ І-ІІ ст.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!