Газета по-надвірнянськи
 

Управління ризиками

5 квітня 2013, 11:12 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 668 переглядів

На таку тему 29 березня ц. р. у райдержадміністрації відбувся тренінг у рамках проекту «ЕКОНЕТ – мережа економічного розвитку слаборозвиненої транскордонної території» з участю підприємців та бажаючих започаткувати або розширити власний бізнес у сільських громадах, а також начальника управління економіки РДА Василя Уніята, радника голови районної ради Василя Андрейчука, представників райцентру зайнятості, податкової, санепідеміологічної та інших служб.

Голова Фонду комунального майна району Іван Коцько нагадав про загальну мету проекту – підтримка економічного розвитку в Івано-Франківській області й румунському повіті Марамуреш; розвиток інфраструктури підтримки малого та середнього бізнесу; підтримка сталого економічного розвитку прикордонних регіонів шляхом надання спеціалізованих послуг із розвитку бізнесу та людських ресурсів.

Конкретизував також цілі проекту, серед яких: підтримка малого і середнього підприємництва через створення чотирьох центрів (ГО «Центр сприяння економічному розвитку Калущини», Войнилівська селищна рада Калуського району, ГО «Фонд підтримки підприємництва Надвірнянщини» та Зеленська сільська рада); підвищення професійного рівня підприємців через спеціалізовані тренінги; сприяння диверсифікації; торгівельні зустрічі підприємців двох країн та ін.

Важливими компонентами проекту є тренінги, у т. ч. нещодавній. Координатор проекту Анатолій Фурда поінформував про методику приватно-державного діалогу, міжнародну та регіональну практику підтримки підприємців. Менеджер проекту Ніна Курило у формі діалогу із присутніми деталізувала основні причини і функції економічного ризику, види втрат у підприємницькій діяльності, поведінку суб`єктів ризику, ставлення до ризику і його ефективність.

Підсумовуючи зібрання, Іван Коцько повідомив, що близько двох десятків підприємців Надвірнянщини у рамках проекту побували у Румунії, запозичують досвід, виробляють спільні концепції, плани. Це розраховане на сприяння створенню нових робочих місць, конкретну допомогу у вирішенні проблем, з якими стикаються підприємці.

Програму прикордонного співробітництва Угорщини-Словаччини-Румунії-України фінансують з фондів Європейського Союзу.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!