Газета по-надвірнянськи
 

Відстоювати гарантію європейських цінностей

26 квітня 2013, 11:44 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 678 переглядів

Народний депутат України від в/о № 87 Юрій Дерев`янко дав цього тижня у Надвірній прес-конференцію для районних й обласних журналістів з приводу нинішньої ситуації у Верховній Раді та про свою парламентську діяльність.

Юрій Дерев`янко під час прес-конференції

Що стосується ситуації з одноденним «виїзним» засіданням Верховної Ради поза її межами, то Юрій Дерев`янко охарактеризував це своєрідним «ГКЧП», бо порушені вимоги Конституції і відповідного законодавства. І хоча більшість прийняла певну кількість законів і подала на підпис їх Президентові, на думку нардепа, ці рішення є незаконними. Показовим є факт, що до цього «виїзного» засідання не допустили народних депутатів-членів лічильної комісії і журналістів. Це стало досить негативним фактом і свідченням узурпації влади. З цього приводу опозиція звернулася у Генеральну прокуратуру, хоча реальну і справедливу оцінку такому фактові можна сподіватися отримати лише після зміни нинішньої державної влади шляхом народного волевиявлення. Очевидно, що більшість все-таки має страх перед законом, бо більше «виїзних» засідань не проводить і розблокований парламент приступив до роботи.

На запитання про свою оцінку Указу Президента В. Януковича щодо помилування Юрія Луценка, Юрій Дерев`янко уточнив, що це є перемога сил, які борються проти засилля диктатури у нинішній державній владі. Це є перемогою європейців, бо вони створюють відповідний тиск перед підписанням договору про асоційований вступ України в Євросоюз. Зрештою, це є однозначною перемогою і рідних Луценка. На думку народного депутата, всі політв`язні мають бути звільнені. Хоча малоймовірним йому видається президентське рішення щодо звільнення чи помилування Юлії Тимошенко.

Зараз Юрій Дерев`янко готує три законопроекти, які стосуються збільшення акцизу на алкогольні напої, зокрема, на пиво (із 87 коп. до 2,5 грн.). Суть другого законопроекту – у змінах до закону щодо кінопрокату: всі фільми іноземного виробництва мають бути продубльовані державною українською мовою або мовою регіональної меншості з обов`язковими україномовними титрами. Третій законопроект стосується змін до Закону щодо обов`язкового щорічного звіту народного депутати України перед своїми виборцями, бо поки що законодавство передбачає лише інформування виборців, а це не є одним і тим же. При умові прийняття закону щодо збільшення акцизу на пиво (а зараз Україна посідає друге місце в Європі і в СНД щодо споживання цього алкогольного напою дітьми від 11 до 16 років, що серйозно загрожує їхньому здоров`ю, а, значить, і здоров`ю нації), то протягом року цей акцизний збір складе 4 млрд. грн. Відомий лікувальний дитячий комплекс «Охмадит» у Києві потребує для реконструкції 2 млрд. грн. вливань. Уряд же виділив на ці цілі 90 млн. грн. Таким чином, із отриманих акцизних 4 млрд. грн., два з них можна виділити на реконструкцію «Охмадиту», а решту – на потреби лікувальних закладів держави.

Прокоментував Юрій Дерев`янко свої депутатські звернення і майже чотиримісячне листування з урядовими і підприємницькими структурами щодо ситуації зі скороченням працівників Надвірнянської експедиції Прикарпатського УБР. Суть зводиться до того, що 11 працівників скорочені у рамках чинного законодавства, а інших працівників Мінпаливенерго рекомендувало ПАТ «Укрнафта» перевести в інші виробничі структури цього акціонерного товариства. На думку народного депутата, за інформацією Мінпаливенерго, ПАТ «Укрнафта», прокурорських структур усе відбувається у рамках чинного законодавства. Хоча, скажімо, претензії «нафтового» керівництва про затягування місцевою владою питань щодо виділення земельних ділянок під нафтогазові об`єкти не відповідають дійсності. Бо Юрій Дерев`янко як дотеперішній депутат обласної ради особисто переконаний і знає, що ніразу обласна рада не відмовляла нафтовикам і місцевій виконавчій владі у таких земельних потребах. Очевидно, серйозніше, вимогливіше у правовому полі треба домагатися не скорочення працівників і виробничих обсягів з видобутку вуглеводнів, а використовувати державі в особі уряду своє право на контрольний 51-відсотковий пакет акцій у ПАТ «Укрнафта». Як нинішній народний депутат від Надвірнянщини з колегами-депутатами обласної ради від нашого краю він і надалі відстоюватиме інтереси працівників нафтогазовидобувної і нафтопереробної галузей нашого краю щодо стимулювання нафтогазовидобутку і переробки. Уже внесені відповідні пропозиції до обласної програми соціально-економічного розвитку на 2013-2014 роки. Водночас не треба давати спокою у цьому напрямі і найвищому державному керівництву, бо нафтогазовидобувний і переробний комплекс Прикарпаття має служити краянам і державі, а для цього треба лише об`єднати зусилля народних обранців – парламентських і місцевих та виконавчої влади, а також громади.

Юрій Дерев`янко підтвердив свою позицію щодо дальшого лобіювання на рівні обласної ради й облдержадміністрації про спорудження басейну у Надвірній, нагадавши, що торік голова ОДА М. Вишиванюк пообіцяв громаді Надвірної сприяти у вирішенні цієї справи. Вартість басейнового комплексу – 14,5 млн. грн. Є розуміння потреби і важливості цієї справи у районної влади, благодійного Фонду Юрія Дерев`янка. Так само треба об`єднати зусилля й обласної влади. Народний депутат уточнив свою позицію про підтримку спорудження і реконструкції у районі ряду соціальних об`єктів і закладів у нашому і Богородчанському районах – дошкільні навчальні заклади у Пнів`ї і Білих Ославах, басейну Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ст., спорудження Чорнопотоківської ЗОШ І-ІІІ ст., будівництва другої черги Переріслянської ЗОШ І-ІІІ ст., газопроводу Надвірна-Ланчин, послугами якого зможуть скористатися майже 16 тисяч споживачів та інших.

Народний депутат висловив свою точку зору щодо потреби зберегти як історичну пам`ятку приміщення залізничного вокзалу у
с. Татарів, про збереженя екології і будівництва очисних споруд у населених пунктах Яремчанської міської ради. Для збереження і відновлення спортивної слави ворохтянських трамплінів і спортивних баз потрібні зусилля не лише місцевої влади, але й Олімпійського комітету і Мінмолодьспорту. І на все це потрібні чималі кошти. Однак нардеп переконаний, що треба брати конкретні цільові фінансові доходи для конкретних цільових видатків. У цьому плані він критично висловився щодо нинішньої практики кредитування бюджетної сфери для виплати зарплати. А нинішню свою і позицію своїх однодумців у парламенті щодо євросоюзних перспектив України Юрій Дерев`янко висловився однозначною підтримкою. Бо лише європейський шлях є гарантією демократичних свобод та інших базових людських і суспільних цінностей у сфері прав людини, свободи слова і вільного розвитку економіки в інтересах громадян України.

Іван ГРИДЖУК (текст і світлина) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!