Газета по-надвірнянськи
 

Випускники обирають професію та навчальний заклад

19 квітня 2013, 11:11 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 689 переглядів

Із метою ознайомлення з майбутньою професією і навчальним закладом 12 квітня за ініціативою Надвірнянського районного центру зайнятості для 160 учнів Гвіздської та Молодківської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст. організували профорієнтаційний захід «Ярмарок кар`єри».

Заступник директора з навчально-виховної роботи ПТУ № 11 Наталія Бережна та відповідальний секретар приймальної комісії Надвірнянського коледжу НТУ Світлана Купчак серед учасників «Ярмарку кар`єри»

Заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Зоряна Станіщук зазначила, що в будь-якому випадку шлях до освоєння професії лежить через навчання. Вона проінформувала про актуальні професії на регіональному ринку праці, ознайомила юнаків та дівчат із послугами служби зайнятості.

Марія Головата, маркетолог Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу, розповіла про цей навчальний заклад, використовуючи сучасні мультимедійні засоби. У коледжі навчають таких спеціальностей: «Організація туристичного обслуговування», «Фінанси і кредит», «Бухгалтерський облік», «Оціночна діяльність», «Комерційна діяльність», «Виробництво харчової продукції», «Організація обслуговування в готелях», «Організація туристичного обслуговування». Тереза Данилюк, викладач цього коледжу, ознайомила із культурно-масовими, спортивно-оздоровчими заходами, різноманітними святами, які доповнюють навчальний процес.

Розповіла про Надвірнянський коледж НТУ і запросила школярів вступати до нього Світлана Купчак, відповідальний секретар приймальної комісії, викладач економічних дисциплін цього закладу. Учні довідалися про напрямки навчання із відеопрезентації та друкованих матеріалів. Перевагою тутешнього навчання є вартість контрактного навчання і наявність бюджетних місць, умови проживання у гуртожитках та можливість працевлаштування після закінчення навчання.

На перевагах робітничих професій зупинилась Наталія Бережна, заступник директора з навчально-виховної роботи Надвірнянського ПТУ №11. У цьому закладі можна отримати професії електрогазозварника, маляра-штукатура, столяра. Випускники училища мають змогу на пільгових умовах продовжувати навчання у технікумах області та у вищих навчальних закладах. На ярмарку вже традиційно демонстрували роботи вихованців цього училища.

Випускникам запропонували тестування щодо вибору професії, професійних нахилів та визначення напрямків побудови кар’єри. В облаштованому міні-профінформаційному секторі учні ознайомились з інформаційними папками та буклетами з описами професій, інформацією про послуги служби зайнятості, актуальними професіями на ринку праці тощо.

Фахівець райцентру зайнятості звернула увагу школярів, що вдалий вибір професії залежить від них самих. Нинішня зустріч допоможе уникнути помилок і розчарувань у виборі професії. Однак варто пам’ятати, що лише завдяки наполегливій праці дорослішають душі і трудом на світі сущі ми. Але ким би не стали нинішні випускники, насамперед, вони мають залишатися людьми – добрими, чесними, мати щиру душу та чуйне серце.

Зоряна СТАНІЩУК,

заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Надвірнянського районного центру зайнятості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!