Газета по-надвірнянськи
 

Як зайняти вразливі верстви населення

19 квітня 2013, 11:10 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 844 переглядів

З метою підвищення рівня працевлаштування найвразливіших на ринку праці категорій населення, а саме молоді, інвалідів, людей передпенсійного віку, Надвірнянський районний центр зайнятості спільно з представниками районної державної адміністрації та Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 10 квітня провів засідання «круглого столу» на тему: «Спільна діяльність центру зайнятості, роботодавців та соціальних партнерів у вирішенні питань зайнятості вразливих верств населення».

Андрій Магас– заступник директора облвідділення Фонду соціального захисту інвалідів та Дмитро Юхменко – начальник відділу цього Фонду на семінарі

Заступник директора облвідділення Фонду соціального захисту інвалідів Андрій Магас поінформував про право і можливість Фонду надавати роботодавцям фінансову допомогу у вигляді дотації на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів, а також позику, яка є безвідсотковою і надають її зі строком повернення до трьох років. Водночас, він запросив присутніх роботодавців, які бажають працевлаштувати інвалідів, котрі перебувають на обліку в службі зайнятості, звернутися до відділення Фонду й отримати необхідний перелік документів на одержання суми дотації або позики. Працевлаштування інвалідів на спеціальні робочі місця сьогодні є пріоритетом у роботі служби зайнятості й облвідділення цього Фонду. Дмитро Юхменко, начальник відділу взаємодії з роботодавцями облвідділення цього Фонду, роз’яснив порядок подачі обов’язкової звітності до Фонду.

Провідний спеціаліст служби у справах дітей РДА Наталія Лацко висвітлила норми законодавства про працю при працевлаштуванні та подальшій роботі неповнолітніх працівників.

Фахівці служби зайнятості ознайомили з Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці та відзначили, що цей інструмент розрахований для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації осіб, які старші 45 років, за професіями та спеціальностями за пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня. Така послуга значно розширить можливості працевлаштування осіб, дозволить роботодавцям отримати кваліфіковані кадри, а, отже, і збільшить рентабельність господарської діяльності.

Наголошено, що з початку року роботодавці не мають права висувати дискримінаційні вимоги в оголошеннях про вакансії. Зокрема, забороняється зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам чи чоловікам, за винятком специфічної роботи, яку можуть виконувати лише особи певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу жінкам або чоловікам, представникам певної раси, кольору шкіри, щодо політичних, релігійних переконань, соціального походження, майнового стану, місця проживання тощо. У разі порушення цих вимог роботодавець сплатить штраф у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати.

Зацікавленість викликало питання про бронювання робочих місць для соціально незахищеної категорії населення. Згідно з новим законом «Про зайнятість населення» роботодавці самостійно розраховують зазначену квоту, враховуючи чисельність громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до таких, що неконкурентоспроможні на ринку праці.

За результатами «круглого столу», в якому взяли також участь керівники та спеціалісти з питань кадрової роботи двадцяти підприємств району, рекомендовано роботодавцям, які бажають отримати фінансову допомогу за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів, позику або дотацію для створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів, звернутися до облвідділення цього Фонду з відповідним пакетом документів, та, у разі необхідності, надати пропозиції стосовно удосконалення згаданих нормативних актів. Закцентовано увагу на неухильному дотриманні законодавства про працю та зайнятість населення при працевлаштуванні неповнолітніх та соціально незахищених верств населення, наголошено на обов’язковому виконанні 5% квоти для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянню працевлаштування та 4% нормативу для працевлаштування інвалідів.

Служба зайнятості надалі систематично організовуватиме аналогічні заходи для підвищення ефективності у спільній діяльності державних органів та роботодавців із вирішення проблеми зайнятості населення.

Леся СМЕТАНА,

начальник відділу взаємодії з роботодавцями Надвірнянського РЦЗ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!