Газета по-надвірнянськи
 

Звернення Надвірнянського міського голови щодо заборони музичного супроводу іноземними мовами на території м. Надвірна

5 квітня 2013, 11:13 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 774 переглядів

Мово рідна, слово рідне,

Хто вас забуває,

той у грудях не серденько,

тільки камінь має

Моваце всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична память, найцінніше надбання віків. Мова народуце найбільший національний скарб.

Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ. І нема насильства нестерпнішого, як те, що хоче відірвати у народу спадщину, створену незліченними поколіннями його предків. Нашій мові – одній із найдавніших, найбагатших і наймилозвучніших мов світу – оголошено війну. Це війна проти української нації, оскільки відомо: нема мови – нема і народу. Розпочато стрімку русифікацію найважливіших сфер життя. Під загрозою не лише наша мова, а й незалежність і цілісність України.

Віками наш народ плекав свою мову, витворив її, одну з найбагатших мов слов’янства, лише триста тисяч пісень складено українською мовою. Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще.

Інформаційний простір України майже повністю зрусифіко­вано, державну мову з української преси витіснила мова сусідньої країни…

Унікальне за своїм цинізмом явище світового маш­табунищення української мови!

Сьогодні російською мовою видають та поширюють абсолютну більшість друкованих видань; забезпечують великий обсяг мовлення телерадіокомпаніями; нею вільно викладають у значній кількості загальноосвітніх та вищих навчальних закладів; у закладах торгівлі та громадського харчування – кафе, барах, ресторанах та у транспорті – автобусах, бусах, автомобілях-таксі звучать іншомовні пісні…

Рекомендую власникам закладів торгівлі, громадського харчування та перевізникам на території м. Надвірної утриматися від трансляції музичного супроводу іноземною мовою на час Великоднього посту та в майбутньому надавати перевагу україномовним пісням та радіопередачам.

Зупинити нищення України ми зможемо лише з власної доброї волі.

Розмовляймо українською, боронімо українське, захищаймо мову рідної землі, свою гідність і майбутнє нашої держави!

Надвірнянський міський голова

Зіновій АНДРІЙОВИЧ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!