- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Єднайся, шкільна Гуцуліє!

Posted By Модератор On 28.05.2013 @ 14:44 In Духовність,Культура,Новини | No Comments

У Пасічнянській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся ХVІ зліт обдарованої учнівської молоді Гуцульщини, на який, окрім надвірнянців, приїхали школярі із Косівського, Верховинського, Коломийського районів та шкіл Яремчанської міської ради. Учасниками святкової імпрези знань і натхнення стали гості із Вижниці та Путили Чернівецької і Рахова Закарпатської областей. Діти продемонстрували журі науково-дослідні роботи із різних галузей знань.

[1]

Як зазначив директор інформаційно-методичного центру відділу освіти РДА Богдан Петрик, зліт уже є традиційним і його приймають почергово райони Гуцульщини. – Цей фестиваль створили для підтримки талановитої молоді із Гуцульського регіону. Головне, що діти мають змогу поспілкуватися зі своїми ровесниками з інших районів. Номінації багато в чому пов`язані із побутом та життям гуцулів, декоративно-ужитковим мистецтвом, зокрема, діти показуватимуть вироби із бісеру та різьби по дереву, вишивки.

[2]

Чарівний і писанковий світ Пасічної у дечому причарував дітей з інших гірських закутин могутніх Карпатських горів. Цього прекрасного сонячного дня найщиріші вітання і побажання линули від представників влади, освіти, науковців та священиків. Начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради Михайло Винник щиро привітав творчу молодь, яка знає і наслідує історію своїх предків.

[3]

[4]

Того святкового і погідного дня подвір`я школи буквально потонуло у різнобарв`ї вишивки національних убрань. Просто зачарували школярі із Верховини та Косова. Заступник голови РДА Богдана Ковалюк побажала, щоб такими яскравими і барвистими ставали їхні сторінки у соціальних мережах. – Там не повинно бути чужоземних пісень і цитат, а має панувати своє, рідне. Ви маєте пропагувати українське і поширювати його у світі. Бо саме ви є майбутнім нашої держави.

Зліт талановитої молоді із різних куточків Гуцульського краю засвідчив, що школярі-гуцули є справжньою окра­сою і вони зможуть понести у світ самобутність рідних гірських просторів і України. А на цьому зльоті ще звучніше залунали народні пісноспіви і щирі напутні слова. Представлені роботи глибоко вразили глибиною знань в обраних темах. Творчі колективи Надвірнянщини подарували змістовну кон­церт­ну програму, на якій дітей із перемогою привітав перший заступник начальника головного управління освіти і науки ОДА Іван Будзак.

Зліт обдарованої гуцуль­ської молоді на надвірнянській землі уже увійшов в  історію. Та після нього ще дужче залунали гуцульські трембіти, які понеслися у кожне село і селище нашого району. Наступний такий зліт уже прийме горда Яремчанщина зі своєю самобутністю та гуцульською новизною.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2013/05/ednajsya-shkilna-hutsulije/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/05/P1010017.jpg

[2] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/05/P1010031.jpg

[3] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/05/P1010014.jpg

[4] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/05/P1010015.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.