Газета по-надвірнянськи
 

Єпископ Василій ІВАСЮК – Адміністратор Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ

31 травня 2013, 11:37 | Рубрика: Духовність, Новини Версія для друку Версія для друку 792 переглядів

«Маємо ще здійснити важливий канонічний акт», – сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, у нижньому храмі Катедрального Собору Преображення Христового у Коломиї 25 травня ц. р. після похоронних відправ за спочилим у Бозі Правлячим архієреєм цієї єпархії Миколою Сімкайлом.

 Присутнім зачитали грамоту Предстоятеля УГКЦ, згідно з якою Адміністратором Коломийсько-Чернівецької єпархії іменовано єпископа Василія Івасюка, Екзарха Одесько-Кримського. Владика Василій склав у храмі перед Главою УГКЦ визнання віри і вступив у нові обов`язки. «Прийміть цю горем опечалену єпархію і потішайте її, як добрий батько», – промовив Блаженніший Святослав до нового Адміністратора єпархії Кир Василія. Глава УГКЦ звернувся до священиків, монахів і монахинь, вірян єпархії, щоб прийняли нового Єпископа і всіляко його підтримували.

Блаженніший нагадав, що починаючи із вечора 25 травня 2013 р. Б., у Божественній Літургії слід споминати Владику Василія як свого Правлячого Архієрея в усіх храмах Коломийсько-Чернівецької єпархії.

Довідка: Владика Василій Івасюк, Екзарх Одесько-Кримський.

Преосвященний Владика Василій Івасюк народився 21 січня 1960 року в селі Дора поблизу Яремчі. Закінчивши середню школу, вступив до Інституту меліорації у Рівному. Тоді ж відвідував підпільну духовну семінарію. Відтак продовжив вивчати теологію у Вищій духовній семінарії у Тернополі, а потім – у Папському Григоріанському університеті у Римі, де у 2003-му отримав ліценціат із догматичного богослов’я. Рукоположений на священика 16 серпня 1989-го. Спочатку працював у підпіллі у Тернопільській та Івано-Франківській областях. У грудні 1989-го став парохом у Старому Місті та Підгайцях; у серпні 1990 р. – парохом і деканом у Бережанах.

У 1993-му призначений канцлером Зборівської єпархії, а наступного року – вікарієм тієї ж єпархії та настоятелем церкви Преображення Господнього у Зборові. 1 червня 1996 року призначений протосинкелом Зборівської єпархії. Після повернення з Риму став протосинкелом Сокальської єпархії. 28 липня 2003-го Святіший Отець Іван Павло ІІ ухвалив призначення всечеснішого отця Василія Івасюка першим Екзархом Одесько-Кримським. 28 вересня того ж року у 15-ту неділю після Зіслання Святого Духа відбулася архієрейська хіротонія. Головним святителем був Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, а співсвятителями – Правлячий Архієрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії Преосвященний Юліян Вороновський та Правлячий Архієрей Сокальської єпархії Преосвященний Михаїл Колтун.

За матеріалами сайту Коломийсько-Чернівецької Єпархії УГКЦ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!