Газета по-надвірнянськи
 

Героїв святості ім’я

31 травня 2013, 11:50 | Рубрика: Влада, Духовність, Новини Версія для друку Версія для друку 985 переглядів

Василь Івасюк «Народна Воля»

Із нагоди відзначення Дня Героїв урочистості відбулися і в Надвірній. Голови районної ради Василь Попович, РДА Юрій Касіянчук, міста Зіновій Андрійович, вояки районного проводу Братства ОУН-УПА, представники громадських організацій поклали квіти до каменя майбутнього пам’ятника Борцям за волю України. На теренах Надвірнянщини відбувся не один бій вояків УПА, немало тут і загинуло в ім’я української держави. Сьогодні настав час шанувати подвиг героїв.

Цього дня у пам’яті зринають імена Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича, наших земляків Миколи Твердохліба, Луки Гринішака, Павла Вацика, Данила Рудака, Мирона і Марти Свідруків. – Герої, які боролися за незалежність України, свою душу і тіло поклали на вівтар свободи, – з такими словами звернувся до учасників мітингу-реквієму голова РДА Юрій Касіянчук. – Це було зроблено заради нашої свободи і майбутнього та незалежності нашої держави. Боротьба ОУН-УПА стала виявом патріотизму молодих хлопців, які усвідомлювали, що Україна має стати вільною. Зараз нам треба багато працювати, щоб наша країна була економічною розвинутою.

Свято має глибоке коріння і 23 травня є днем вшанування тих, котрі загинули або зазнали гонінь тодішнього режиму через свою любов до України. Голова районної ради Василь Попович зазначив, що у ці травневі дні від рук більшовиків загинуло багато патріотів України – Міхновський, Петлюра, Коновалець. Та їхню справу продовжили багато інших героїв. Їхнім гаслом було «Здобудемо українську державу або віддамо життя за неї». Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович сказав, що ми сьогодні шануємо усіх героїв, які стояли на світанку нашої незалежності. І нинішня наша праця має ґрунтуватися на принципах незламності і віри у завтрашній день.

Голова районного проводу Братства вояків ОУН-УПА Михайло Юркевич поділився спогадами про важкі бої, переховування у схронах і криївках від енкаведистів. Тоді вояки УПА боролися заради України та її майбуття. У рамках відзначення Дня Героїв представники громадських організацій, за ініціативи Надвірнянського районного осередку «Просвіта» імені Тараса Шевченка відвідали могилу, де поховані три вояки ОУН-УПА. Голова осередку «Просвіти» Михайло Ноняк нагадав, що пам`ять про Героїв, які спочивають в українській землі, має бути нетлінною і святою, а на їхніх принципах боротьби і жертовності повинне виховуватися підростаюче покоління. – Настала пора, коли можемо гідно вшанувати подвиг Борців за волю Україну. З історичною довідкою виступив дослідник національно-визвольного руху Іван Кметюк. Гурт вояків ОУН-УПА «Заграва» виконав у честь загиблих побратимів пісню.

Прекрасного четвергового дня кожне слово і пісня від самодіяльних артистів линуло у честь Героїв. Тих, які вмирали із вірою в Українську вільну державу та свободу рідного народу. Сьогодні нащадки висловлюють велику шану Борцям за їхній високий вияв патріотизму і незламності українського духу. Їхній подвиг і жертовність – яскравий приклад для всіх нас.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!