Газета по-надвірнянськи
 

Легалізувати найману працю

28 травня 2013, 14:25 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 613 переглядів

Голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук провів засідання комісії з легалізації заробітної плати, діяльність якої організовує заступник голови РДА Степан Іроденко. Обговорили Комплексну програму заходів, затверджену розпорядженням РДА від 13 травня 2013 р. № 84 «Про затвердження Комплексної програми заходів з легалізації заробітної плати у Надвірнянському районі на 2013-2014 роки».

Голова РДА Юрій Касіянчук, зіславшись на нові соціальні ініціативи Президента, відмітив, що сьогодні покращення якісних характеристик життя людей – ріст заробітних плат, пенсій, позитивно вплинуло на ситуацію із зайнятістю українців.  Президент країни вважає, що позитив від реалізації соціальних програм держава і громадяни мають отримати сьогодні, чітко уявляючи, як події розвиватимуться в середньостроковій перспективі. Усі підрозділи як державної влади, так і місцевого самоврядування повинні спрямувати свою роботу на виконання ініціативи Президента України щодо легалізації найманої праці та підвищення рівня середньої заробітної плати. Адже питання рівня зарплати та легалізації «тіньової» зайнятості надзвичайно актуальне. Низька зарплата гальмує економічний розвиток району, провокує соціальну незахищеність краян, низькі пенсійні виплати у майбутньому. Для цього влада на місцях повинна прикласти усі зусилля для легалізації заробітної плати та усунення такого ганебного явища, як «тіньова» зайнятість і виплата заробітної плати в «конвертах».

Керівники контролюючих органів доповіли про проведену роботу з питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Районна робоча група обстежила 133 суб’єкти господарської діяльності щодо дотримання ними трудового та податкового законодавства. Виявлено 59 найманих працівників, з якими підприємці не уклали письмові трудові договори.

У центрі зайнятості зареєстровано 34 трудові договори між найманим працівником  та фізичною особою: у т. ч. 3 особи  зареєструвалися як приватні підприємці, легалізовано заробітну плату на 44,6 тис. грн.

Участь у роботі засідання взяли: перший заступник начальника ДПІ у Надвірнянському районі Мирослава Гринчук, начальник управління Пенсійного фонду України у районі Ігор Пацак, заступник начальника управління соціального захисту населення РДА Романія Стецюк, головний державний інспектор з питань праці в Івано-Франківській області Роксолана Сабадаш,  керівники інших органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, які займаються питанням легалізації зарплати та зайнятості населення. Визначені основні напрямки спільної діяльності щодо виконання програмних заходів. 

За матеріалами інформаційно-аналітичного відділу РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!