Газета по-надвірнянськи
 

Минуло півроку, а віз і нині там?

8 травня 2013, 18:18 | Рубрика: Економіка, Політика Версія для друку Версія для друку 710 переглядів

Ми вибрали таких депутатів,

які знищують

українське підприємництво

Минуло уже майже півроку, як ми з вами проголосували за новий склад Верховної Ради України. Але, на жаль, повибирали таких народних депутатів, частина яких так і не почали виконувати свої прямі обов’язки. Так, так, зараз я кажу про наших рідненьких, «патріотичних» і «демократичних» депутатів-олігархів. Пройшовши в український парламент на хвилі народної довіри до опозиційних сил, сьогодні вони забули про свої передвиборчі обіцянки і спокійно займаються своїми особистими справами. А тим часом не лише в Івано-Франківщині, але й по всій Україні підприємці, як манни небесної, чекають змін у податковій сфері, сподіваються на реформи, зниження фіскального тиску на свій бізнес. Верховна Рада своєю бездіяльністю фактично гальмує економічний розвиток усієї країни і нашого Прикарпаття, зокрема.

Приміром, одна з найбільш гнучких і пільгових податкових систем світу – американська, яка постійно зазнає змін. Причому всі вони спрямовані на підтримку та заохочення бізнесу. Новим фірмам і таким, що розвиваються, дозволили платити лише один обов’язковий податок. Його розмір навіть у таких великих містах, як Сан-Франциско, Нью-Йорк, Орландо складає трохи більше 400 доларів на рік. Гроші, які надходять на рахунок фірми, не розглядаються як прибуток, поки не будуть вирахувані усі можливі витрати. Причому бізнесменам зараз дозволено самостійно встановлювати звітний рік.

У наших найближчих сусідів поляків сьогодні діє не одна, а відразу дві спрощені системи оподаткування. Крім податкової карти (аналог нашого єдиного податку), введено так званий паушальний платіж (щось на зразок українського ПДФО). З урахуванням всіляких пільг його ставки можуть знижуватися у рази. При цьому польська влада із року в рік йде на великі поступки бізнесу, дозволяючи оптимізувати оподаткування. Саме податкові пільги, що значно знижують собівартість продукції малого і середнього бізнесу, допомогли полякам легко пережити кризу 2009 року. Нагадаємо, Польща тоді стала єдиною країною Євросоюзу, яка показала зростання ВВП.

Постійно удосконалюють і податкову систему Чехії. Сьогодні цю систему будують за принципами фіскальної політики ринкової економіки. Податківці стежать за тим, щоб на ринку дотримувалися умов рівної конкуренції. Крім того, вони всіляко підтримують розвиток суспільно корисних видів бізнесу, таких як виробництво й торгівля продуктами харчування, будівництво житла. Наприклад, ставка податку на додану вартість (ПДВ), що у Чеській Республіці складає 22%, може бути зменшена у чотири рази. Якщо бізнесмен, скажімо, торгує продуктами та ліками, ПДВ для нього встановлюють всього 5%. А ось підприємців, які надають медичні, поштові, страхові послуги або здають в оренду землю, знедавна повністю звільнили від податку на додану вартість.

У Франції для нових приватних підприємств, які займаються промисловим виробництвом або торгівлею, сьогодні діють п’ятирічні пільги зі сплати податку на прибуток. Протягом перших двох років цей податок зовсім не беруть, потім щорічно підприємець звільняється від сплати 75, 50 і 25 відсотків цього податку.

Європейці вже давно усвідомили, що рівень розвитку малого і середнього бізнесу фактично визначає стан економіки держави. Українці уже давно зрозуміли, що місце нашої держави – в Європі. Коли ж це зрозуміють і наші депутати Верховної Ради? Чи ми не тих обрали?

Іван Шкутяк.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!