Газета по-надвірнянськи
 

Нафтовий музей у Надвірній розвивається

28 травня 2013, 10:43 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 653 переглядів

Ми вже неодноразово висвітлювали процес формування Музею історії Надвірнянського нафтопромислового району, який створений торік у нашому місті.

Цього тижня Музей отримав поповнення – напередодні Міжнародного дня музеїв свою власну бібліотеку передав до Музею Ярослав Драбина – головний геолог НГВУ «Надвірнанафтогаз» у 1959-1990 роках. Під час офіційної передачі книг до колекції музейних експонатів додалися й кілька десятків світлин околиць Биткова, зроблених у 20-30-их та у 50-60-их роках минулого століття, із архіву обласної федерації профспілок нафтогазової промисловості.

Як зазначив голова ГО «Інститут історії Над­вір­нянського нафтопромислового району» Ігор Гузійчук, ця подія непересічна для Музею і є проявом розуміння важливості справи його створення. Адже саме з книг можливо отримати інформацію про становлення нафтової промисловості, розвиток техніки та технологій. До цього ініціатори створення Музею здобували цю інформацію із джерел у бібліотеках Надвірної, Івано-Франківська, Львова, з приватних бібліотек, окремі книги вдалось скопіювати чи оцифрувати. Книги, передані Ярославом Матвійовичем, є першою ластівкою і послужать ґрунтом для формування власної бібліотеки Музею. Ігор Гузійчук висловив велику подяку Ярославу Драбині, і запевнив, що книгозбірня Музею стане доступною для усіх бажаючих.

Саме робота з літе­ратурою наштовхнула Координаційну Раду Музею на думку про розширення території висвітлення історії нафтопромислів. З огляду на взаємозв’язок усіх нафтових підприємств Прикарпатського краю, назву Музею змінено. Тепер це Музей нафтопромислів Галичини.

На важливості ролі громадськості у формуванні Музею наголосили пенсіонери-нафтовики Людмила Хойська та Іван Бойчук, звернувши на посиленні уваги до кожного з них особисто, що тішить душу нафтовика.

Серед переданих книг є багато видань технічного, нафтогазового спрямування, є також із вищої математики, хімії, фізики. Ярослав Драбина передав до фондів Музею і ряд технічної документації 1950-1960-х років.

Бажаємо незмінного подальшого росту Музею і запрошуємо небайдужих до історії нашого краю долучитись до формування музейної експозиції.

Наш кор.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!