Газета по-надвірнянськи
 

Обговорили назрілі проблеми

21 травня 2013, 19:26 | Рубрика: Влада, Новини Версія для друку Версія для друку 734 переглядів

На засіданні колегії райдержадміністрації 29 квітня ц. р. під орудою голови РДА Юрія Касіянчука за участі заступника голови ОДА Ігоря Зварича та заступника начальника ГУ економіки ОДА Василя Насадюка обговорили питання виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку та бюджету району за І квартал 2013 р.; забезпечення у районі організованого літнього відпочинку та оздоровлення дітей; заходи щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах району, а також підбили підсумки роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) та житлово-комунального господарства (ЖКГ) під час опалювального періоду 2012-2013 рр. і намітили завдання з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років.

Як працювали

у І квар­талі

Заступник голови РДА Степан Іроденко зазначив, що за 2 місяці ц. р. підприємства району реалізували вироблену промислову продукцію на 239,3 млн. грн., що складає 7,2 відсотка від загальної реалізації по області.

Проблемним залишається питання відновлення роботи ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», де упродовж 2012-го й уже трьох мі­сяців цього року майже не переробляли нафту. Надходження від основних промислових підприємств зменшились на 2,6 відс. Внаслідок зниження ділової активності інвесторів підприємства будівельного комплексу зменшили обсяги будівельно-монтажних робіт на 38,9 відсотка.

Доповідач також кон­статував про збереження позитивних тенденцій в освітянській галузі, системі соціального захисту, у земельних відносинах, у царині підприємництва.

Серед проблемних питань: виділення земельної ділянки та спорудження полігону ТПВ; відновлення роботи ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття»; забезпечення стабільної діяльності нафтогазового комплексу; ремонт доріг державної і комунальної власності. Щодо останнього, то на питання члена колегії, голови районної ради Василя Поповича про ситуацію з ремонтом доріг Ігор Зварич повідомив, що нині роблять усе можливе для мобілізації ресурсів у цій проблемі. Одначе, зауважив представник виконавчої влади області, надіятися на швидкий ремонт доріг не доводиться, оскільки їхній стан нині чи не найгірший.

За інформацією начальника управління фінансів РДА Михайла Обідняка, із Держбюджету місцеві бюджети отримали 101529,9 тис. грн., у т. ч. 48912,4 тис. грн. дотації вирівнювання. До загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 16845,9 тис. грн., або 113,8 відс. до затверджених показників за перший квартал ц. р. Проте, не забезпечено виконання по доходах, що враховують при визначенні міжбюджетних трансфертів до розрахункових показників, котрі доведені Мінфіном, на 553,2 тис. грн. або 96,2 відс. до призначень за відповідний період (при запланованих 14750,9 тис. грн. фактично надійшло 12277,9 тис. грн.).

У рішенні з цього питання колегія рекомендувала керівникам відділів, управлінь, служб РДА, бюджетних установ району сконцентрувати зусилля і наявні ресурси на розв`язання невирішених у першому кварталі соціально-економічних питань, з метою належної реалізації в районі Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.

Залучати позабюджетні кошти

Про те, як у районі забезпечуватимуть літні організований відпочинок та оздоровлення дітей, доповідала заступник голови РДА Богдана Ковалюк, а також співдоповідала директор райвиконавчої дирекції Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності Тетяна Николайчук.

Період оздоровлення триватиме із 28 травня до 31 серпня. ОДА поставила завдання оздоровити 50 відсотків школярів пільгових категорій, що для району становить 7291 дитина ( всього у Надвірнянщині проживають 14582 школярів). До кінця серпня функціонуватимуть табори з денним перебуванням і наметові, а також до 14 червня – пришкільні табори.

Загалом на оздоровлення в районі заплановано 429 тис. грн. бюджетних та 921 тис. грн. позабюджетних з урахуванням батьківських, спонсорських коштів орієнтовно 150 тис. грн., а також 771 тис. грн. коштів Фонду (308,7 тис. грн. Фонду та 463 тис. грн. залучених).

Юрій Касіянчук під­креслив, що жодне під­приємство чи підприємець не повинні стояти осторонь справи літнього оздоровлення дітвори Надвірнянщини.

Із врахуванням усіх пропозицій колегія прийняла відповідне рішення.

Готуватися до спекотного літа і …тепла взимку

Перший заступник голови РДА Володимир Калічко, звітуючи про роботу підприємств ПЕК та ЖКГ в опалювальний період і завдання з підготовки до роботи в наступному осінньо-зимовому періоді, констатував: у роботу задіяли 4 котельні КП «Надвірнатеплокомуненерго» районної ради, котельню ТзОВ «Струмок», три котельні ТзОВ «Альтернатива Інвест» і котельні відділу освіти РДА, з яких: 21 – на твердому паливі, 21 – на газі, 3 – на електроенергії, а також 10 котелень у закладах охорони здоров`я.

За станом на 15 квітня ц. р. усі підприємства ЖКГ району підготували організаційно-технічні заходи для роботи у наступний опалюваний сезон.

***

Про заходи щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах району в 2013 р. доповідав начальник цивільного захисту в районі УДС НС, підполковник служби цивільного захисту Роман Плитус. Спекотним обіцяє бути літо-2013, отже настає пожежонебезпечний період. Тому у заходах – запровадження постійного моніторингу стану пожежної безпеки у лісовому фонді, взаємодія між підрозділами лісомисливських господарств, РВ УМВС, РВ ДСНС та місцевою виконавчою владою.

***

Заступник голови ОДА Ігор Зварич рекомендував учасникам колегії сконцентрувати діяльність на роз`язання у районі чотирьох, на його думку, важливих проблем: виконання бюджету; погашення заборгованості перед Пенсійним фондом; активізації будівельної галузі; зменшення рівня безробіття.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!