Газета по-надвірнянськи
 

Обласна рада напередодні чергової сесії

31 травня 2013, 11:45 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 751 переглядів

Орися Співак «Народна Воля»

На прес-конференції 28 травня ц. р. голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук підсумував діяльність представницької влади за цей місяць та окреслив коло питань, запропонованих на розгляд чергової, 22-ї сесії обласної ради.

Серед травневих заходів, в яких взяло участь керівництво виконавчого апарату та депутати  облради: День пам`яті (9 травня); перепоховання жертв НКВС у с. Пшеничники  Тисменицького району, фінал змагань із волейболу; «круглий стіл», присвячений проблемам розробки і видобутку сланцевого газу і зустріч із представниками фірми «Шеврон». Позиція щодо видобутку сланцевого газу неоднозначна. З одного боку – це майбутнє України без тиску Росії, з іншого –   поки що немає гарантії цілковитої екологічної безпеки. Обласна рада – за розвиток економіки,  за сланцевий газ, але якщо є гарантія екологічної безпеки, можливість припинити видобуток при виявленні шкідливості і за вигоду громаді від того видобутку для соціально-культурного розвитку.

Напередодні Всеукраїнської акції «Вставай, Україно!» президія облради схвалила звернення  до обласних правоохороних органів не створювати незаконних перешкод жителям Прикарпаття, які висловили бажання долучитися до акції і забезпечити право громадян на мирні зібрання та вільне висловлювання своїх переконань, безпечні умови для руху транспорту з учасниками акції. Які були створені умови – загальновідомо.

 В останній декаді травня завершився ознайомчий візит делегації посадових осіб органів місцевого самоврядування у Баварію; вшанували 75-у річницю з дня смерті Євгена Коновальця; відзначили День Героїв; команда депутатів Івано-Франківщини візьме участь у ІІІ Всеукраїнській олімпіаді в Алушті.

На розгляд 22-ї сесії обл­ради 21 червня ц.р. орієнтовно передбачені такі питання: про регіональні цільові програми – розробки (оновлення) містобудівної документації населених пунктів області на 2013-2017 роки; «Просвіта – ХХІ століття» на 2013-2016 роки; профілактики злочинності на 2011-2015 р.; розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 р.; захисту і розвитку української мови на 2013-2015 р.; про реабілітацію учасників визвольної боротьби за волю України 1940-1950 років; про роботу обласного центру соціальних служб; інформація УМВС України в області про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського  порядку та результати діяльності; про ситуацію навколо будівництва об`єктів малої гідроенергетики; про хід виконання Угоди щодо регіонального розвитку між Кабміном й облрадою та інше. Серед питань на розгляді постійних депутатських комісій: про звіт голови ОДА про підсумки виконання програми соціально-економічного розвитку області за 2012 рік і (заслуховують вперше) делегованих облрадою повноважень для облдержадміністрації; про регіональну програму сприяння розвитку громадянського суспільства тощо.

Голова обласної ради вичерпно відповів на запитання журналістів.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!