Газета по-надвірнянськи
 

Обов`язок нащадків – не забувати

28 травня 2013, 10:37 | Рубрика: Новини, Політика Версія для друку Версія для друку 619 переглядів

Надвірнянщина урочисто відзначила 68-му річницю Перемоги. Основні урочистості відбулися у районному центрі 9 травня за присутності ветеранів Другої світової війни, широкого кола громадськості, учнівської молоді, представників трудових колективів найбільших підприємств району, структурних підрозділів місцевої виконавчої і представницької влади.

Крім того, у Києві у святкових заходах з нагоди Перемоги взяв участь і представник Надвірнянщини, учасник бойових дій Дмитро Рудейчук.

***

9 травня – свято зі сльозами на очах. Сльози радості – від Перемоги над лютим ворогом-загарбником. Сльози шани і смутку за полеглими. Саме вони кличуть до порозуміння і примирення усіх, хто по різні боки фронтових барикад воював за незалежність України. Цю ідею порозуміння і примирення в Україні маємо наповнювати реальним змістом повсякчас і щогодини.  Від цього єдність суспільства визначатиме сьогодення, як приклад європейських держав у цій справі.

Погідний ранок 9 тра­вня 2013-го. На майдані Т. Шевченка у райцентрі формують колони громадські активісти, трудові колективи НГВУ «Надвірнанафтогаз», інших підприємств.

Урочистою ходою ви­рушають до Обеліска Слави. У рядах – голова РДА Юрій Касіянчук, голова районної ради Василь Попович, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович і, відповідно, працівники апаратів райдержадміністрації, районної і міської рад. Прилучилися також священики трьох конфесій. Під час урочистої ходи школярі, які утворили живий коридор, дарували ветеранам квіти.

До Вічного вогню та Обеліска Слави лягають вінки пам`яті. Весняні букети квітів вручають сивочолим ветеранам Другої світової війни.

Ведучі Галина Чуревич і Володимир Свягла читають високу патріотичну поезію,  яка гармонійно вплітається у загальну атмосферу на площі перед Обеліском.

Про героїзм і трагізм боротьби народів із гітлерівськими загарбниками говорив у своєму виступі голова райорганізації ветеранів Великої Вітчизняної війни Микола Забачинський. Він закликав пам`ятати про полеглих і не забувати про тих ветеранів, які проживають поруч із нами. Микола Забачинський переконливо попросив, зокрема, керівників району і міста, соціальних та працівників медичних установ і доброчинних організацій надавати допомогу потребуючим ветеранам. Від імені очолюваної ним громадської організації він висловив вдячність Надвірнянському міському голові, комунальним службам міста за зразкову підготовку Надвірної до святкування Дня Перемоги. Подяки удостоїлись і сільські та селищні громади – за впорядкування могил загиблих воїнів. Особливе «дякую» адресував Микола Забачинський керівникам шкіл району за організовані Дні пам`яті, приурочені 68-ій річниці Перемоги.

Від учнівської молоді району слово мала старшо­класниця Мар`яна Буній.

Голови райдержадмі­ністра­­ції Юрій Касіянчук та районної ради Василь Попович нагородили спільними подяками Дмитра Борняка та Миколу Забачинського, спільними грамотами – Василя Кучмея, Галину Прибиткову, Миколу Андрусяка, Миколу Басюгу та Василя Рудейчука. Ці нагороди шановані жителі району заслужили за активну участь у громадському житті краю, з нагоди 68-ї річниці Перемоги.

Особливого настроєвого ладу надавали пісенні твори у виконанні вихованців Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Христини Юрчило, вокального дівочого ансамблю під орудою Станіслава Бенеша, а також популярного співака Віктора Чудновського.

Опісля всі учасники святкування вирушили на старе кладовище, де поминальну панахиду за упокій душ загиблих відправили у співслужінні зі священиками декани Надвірнянські: УГКЦ – о. Ігор Шліхутка, УПЦ Київського патріархату – митрофорний протоієрей Олег Траско, УАПЦ – митрофорний протоієрей Мирослав Хімейчук.

***

У міському парку ім.Івана Франка ветеранів пригостили стравами польової кухні.

Свято завершилось, але пам`ятати про тих, хто боровся з окупантами за визволення рідної землі – святий обов`язок усіх живих нині.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля» (текст)

Василь ІВАСЮК «Народна Воля» (світлини)

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!