Газета по-надвірнянськи
 

Пам’ять про розстріляних – свята

28 травня 2013, 10:13 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 563 переглядів

У лісі між селами Павлівка і Рибне Тисменицького району відбулося закладання капсули із резолюцією учасників антифашистського мітингу. Невдовзі на цьому місці зведуть Меморіальний комплекс і таким чином вшанують пам`ять невинно убитих українців у Другій світовій війні. Неподалік уже розкинулися братські могили, де покояться останки розстріляних євреїв і поляків.

На цьому місці, зазначив голова ОДА Михайло Вишиванюк, уже є капличка святих Петра і Павла, яка є міжконфесійною. – Ця земля буквально «засіяна» кістками невинних людей, які загинули від рук фашистів.За ініціативи обласної організації Партії регіонів тут спорудять меморіальний комплекс, який являтиме собою Хрест та гранітні плити, на яких викарбують імена розстріляних. Одну із плит присвятять безіменним. У заході із вшанування активну участь взяли і надвірнянці на чолі із головою РДА Юрієм Касіянчуком та його першим заступником, головою райорганізації Партії регіонів Володимиром Калічком, який, зокрема, наголосив, що у Надвірнянському районі відновлюється місце поховання у Заріччі. – Ми ставимо собі за мету зберегти оту нетлінну, святу пам’ять про невинно розстріляних фашистським гестапо українців, поляків і євреїв. Вічно про них пам’ятатимемо та шануватимемо їхню невинну жертву у важкий воєнний час.

Поминальну панахиду відправили священики традиційних українських церков. Голова облорганізації ПР Василь Чуднов подякував представникам влади за підтриману ініціативу і нагадав, що в Чорному лісі покояться останки багатьох людей і нашим святим обов’язком є впорядкування місць їхніх поховань. Прозвучали гіркі слова від ветерана Великої Вітчизняної війни Івана Савіна та дочки жертви Майданеку Діни Орленко.

–        Тутешня свята земля покрита невинною людською кров`ю і на цій території Скорботи постане ще один Меморіальний комплекс, – зазначив голова ОДА Михайло Вишиванюк. – Уже настав час шукати шлях порозуміння, щоб зберегти світлу пам’ять невинно розстріляних жертв фашизму.

Василь Івасюк «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!