Газета по-надвірнянськи
 

Подбайте про соціальні виплати

8 травня 2013, 18:20 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 661 переглядів

Особа має право на виплати за загальнообов’яз­ковим державним соціальним страхуванням лише за умови сплати єдиного внеску.

Для фізичних осіб-підприємців передбачена обов’язкова сплата внеску до Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

Участь приватних підприємців у соціальному страхуванні у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і страхуванні від нещасних випадків на виробництві Законом передбачена на добровільних засадах.

Фізичні особи-підприємці, які виявили бажання добровільно брати участь у такому соціальному страхуванні, мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги, такі як: допомога з тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травм, не пов’язаних із нещасним випадком на виробництві (включаючи догляд за хворою дитиною); допомога по вагітності та пологах; допомога на поховання; забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, до дитячих оздоровчих закладів, санаторіїв-профілакторіїв, надання соціальних послуг у позашкільному обслуговуванні).

Підприємці, які добровільно сплачуватимуть внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві, а у разі їх смерті – непрацездатні члени їх сімей, матимуть право на призначення, перерахування та проведення страхових виплат, пов’язаних із нещасним випадком на виробництві.

За бажанням бути застрахованим за всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування єдиний внесок – 38,11%.

Особи беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування, але не менше 1 року.

Для реалізації цього права звертайтесь із заявою до органу Пенсійного фонду, який не пізніше, ніж 30 календарних днів із дня отримання заяви, укладає договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Детальніше – у відділі обліку надходження платежів управління ПФУ у районі.

Олександра ЗАСІДКО,

заступник начальника відділу обліку надходження платежів управління

Пенсійного фонду у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!