Газета по-надвірнянськи
 

Пивні намети: бути чи не бути?

31 травня 2013, 11:54 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 1,002 переглядів

Позавчора, 29 травня, у Надвірній відбулася акція «Пивний убивця» під координацією ГО «ВОЛЯ!» за участі мас-медіа області, громадських і партійних активістів району. Протестували проти пивних наметів у центрі міста.

Активісти зібралися на майдані Шевченка, де під орудою лідера «ВОЛЯ!» Тетяни Пришляк оприлюднили ситуацію, розтлумачили суть проблеми, про що часопис «Н. В.» розповідав у попередньому числі. Депутат Надвірнянської міської ради Олена Нечвідова обгрунтувала свою позицію щодо недопущення діяльності пивних наметів з огляду їх близькості до навчальних закладів і автозупинок та згубним впливом алкогольних напоїв на молоде покоління. Голова профспілкової організації медиків району Надія Толкачова як лікар переконана, що пиво й інші алкогольні напої згубно впливають на здоров`я людини, зокрема, молодих людей. І тому медикам доводиться досить часто зустрічатися із хворобами молоді, пов`язаними з безконтрольним вживанням алкоголю.

Потім учасники заходу попрямували до встановленої малої архітектурної форми (МАФ) біля гастроному «Центральний». Біля музею історії Надвірнянщини зустрілись із активістами іншої, протилежної, антиакції. Обмінялись думками, точками зору.

Протестувальники вручили власникам намету громадський акт про його обстеження. Організатори акції переконані, що пивні намети біля шкіл, зупинок, у центрі міста спотворюють його вигляд, ведуть до деградації суспільства, зокрема, молоді. Активісти передали доручення жителів Надвірної міському голові і депутатському корпусу з вимогою заборонити в середмісті тимчасові торговельні споруди, де упродовж літа продають пиво. Учасники акції також вимагають у місцевої влади скасувати дозволи на встановлення пивних наметів, які не відповідають вимогам чинного законодавства, та негайно їх демонтувати.

Точка зору депутата Надвірнянської міської ради Романа Мажака така: «Я ніякого відношення не маю до організованої протилежної акції. Але маю відношення до тих питань, які розглядала сесія: до видачі дозволів на встановлення цих малих архітектурних форм. Вважаю так. Візьмемо для прикладу Німеччину. (Звісно, до неї ще дуже далеко). Але там відбуваються пивні фестивалі. Тобто у них – культура пиття. А заборонений плід завжди смакує, до нього тягнуться.

Скажімо, я – спортсмен: не палю і не вживаю спиртних напоїв. Я – проти того, щоб були такі напої. Але на сьогодні люди однобоко порушують цю проблему…

Тому, що нині на заміну треба будувати арт-кав`ярню, спортивні клуби. У нас на сьогодні немає жодного спорткомплексу. Бо майно спорткомплексу – це майно ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття». І, не дай, Боже, акціонерам прийде така думка продати його і вони продадуть, а ми залишимося без спорткомплексу. Ми прекрасно пам`ятаємо, який чудовий будинок культури був від тодішнього НПЗ. Де тепер цей будинок культури?.. Це – не є власність міста. То нині маємо думати про інші речі. Давайте робити зараз, як робить Олена Здольник, Євген Боднарук. Вкладаймо кошти у конкретні речі.»

Ірина Вільчинська: «Як депутат міської ради я голосувала за те, щоб надати підприємцям дозвіл на їхню діяльність. Нехай розвиваються, нехай працюють, хай беруть людей на роботу і нехай люди мають заробітні плати. Це – економічно вигідно і для міста, і для кожної родини, яка в цьому бізнесі.

На закиди про те, що таким чином неповнолітні вживають слабоалкогольні й алкогольні напої скажу наступне. Давайте фотографуймо, фіксуймо такі факти про продаж пива у конкретному наметі неповнолітнім. І цей намет самі підприємці закриють. Усі повинні знати: дітям пиво продавати не можна.»

Підприємці, які торгують у літніх наметах, висловлювалися за те, що вони не переслідують мету споювати молодь, а займаються підприємницькою діяльністю. І якщо  молода людина захоче випити пива чи іншого алкогольного напою, то вона це зробить в іншому торговому закладі. Підприємці також відзначали, що аналогічні намети функціонують в інших містах нашої області й України і ніхто не збирається їх закривати.»

Очевидно для цього треба мати законну підставу і грунтовно розібратися у цій проблемі. І таку нагоду громадськість міста матиме під час громадських слухань у міській раді 4 червня ц. р. з обговорення проекту Положення «Про порядок встановлення та облаштування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Надвірна». Справа лише виграє, якщо тон розмови на громадських слуханнях буде діловим, конкретним, а замість емоцій (без яких не обійшлася акція) на перший план виступить пошук справедливого рішення. Мабуть. жителі райцентру внесуть чимало власних конструктивних пропозицій щодо функціонування, зокрема, і пивних сезонних наметів і буде створено зручний і дієвий регуляторний акт, який відповідатиме волі більшості міської громади.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!