28 травня 2013, 14:11 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку
673 переглядів
Пивна алкоголізація торкнулася зараз людей різного віку, а в першу чергу вдарила по наших дітях і підлітках.
Поширеним слабоалкогольним напоєм, який найохочіше споживає молодь, є пиво. У нашій країні говорять про «пивну революцію». Уже неможливо уявити собі спілкування підлітків і молоді без пива.
Пивний алкоголізм формується швидше горілчаного. Пиво швидко всмоктується. При тривалому кількісному вживанні виникає варикозне розширення вен і розширення меж серця. Рентгенологи називають це явище синдромом «пивного серця» або «капронової панчохи». Якщо зловживати пивом, то серце «провисає», стає в’ялим, а його функції «живого мотора» губляться безповоротно. У відповідь на прийом пива у чоловічому організмі починає виділятися (зокрема, в печінці) патологічна речовина, яка пригнічує вироблення основного чоловічого статевого гормону метилтестостерону. В результаті починають продукуватися жіночі статеві гормони: стає ширшим таз, розростаються грудні залози…
У жінок через пару років після початку вживання пропорційно випитому пиву зростає ймовірність захворювання раком грудної залози. Небезпечно пити пиво матері, яка годує грудним молоком дитину. У малюка ймовірне виникнення епілептичних судом, а з часом може виникнути й епілепсія.
Пивна алкоголізація створює помилкове враження благополуччя. Пивний алкоголізм підступніший, ніж горілчаний: він розвивається непомітно, але вже коли розвинеться, то це дуже важкий алкоголізм.
Влада, яка дозволила рекламу пива, розміщення величезної кількості пивних палаток (більше ніж дитячих майданчиків) – дозволяє спиватися своїм дітям! Яке майбутнє чекає на країну, де процвітає підлітковий алкоголізм? Попередити алкоголізм легше, ніж його лікувати.
Для консультації та отримання докладнішої інформації звертайтеся в наркологічний кабінет центральної районної лікарні.
Олександр ШВЕЦОВ,
лікар-нарколог центральної райлікарні.