Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували жертовний подвиг чорнобильців

28 травня 2013, 10:11 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 570 переглядів

Мітинг-реквієм, присвячений 27-й річниці Чорнобильської катастрофи, 26 квітня ц. р. згуртував біля пам`ятного знаку у райцентрі представників районної і міської влади, громадськості, учнівської молоді, духовенство. Звичайно, центральну увагу і низький уклін адресували тим мужнім людям, котрі у числі перших вступили у жорстокий бій із ядерним монстром, породженим техногенною катастрофою на ЧАЕС.

Після покладання вінків до пам`ятного знаку та спільно відправленої духівництвом панахиди голова районної ради Василь Попович, заступник голови райдержадміністрації Богдана Ковалюк у своїх промовах повернули присутніх у не такий уже й далекий 1986-й, коли планетарна трагедія сколихнула людство. Продовжує вона свою «чорну справу» і нині, забираючи життя і здоров`я. За останніми даними, земля поступово самоочищується від радіаційних наслідків, але найдорожчий скарб – людей – уже не повернути.

Хвилиною мовчання вшанували тих ліквідаторів, котрі уже не з нами, а тим, які об`єдналися у районну громадську організацію «Спілка Чорнобиль» і, незважаючи на незагоєні рани душі і тіла, беруть активну участь у громадсько-політичному житті Надвірнянщини, – щира дяка і пошанівок.

З нагоди 27-ї річниці ліквідації аварії на ЧАЕС представники влади вручили ордени «Ветеран»: Іванові Костюку, Василеві Михасюку, Василеві Толстухову, Володимирові Лабенському, Іванові Семчуку, Михайлові Голубчаку, Василеві Гуцуляку, Геннадію Модіну; «Честь та пошана»: Романові Бенюку; «За заслуги»: Миколі Шпинті, Миколі Михайлюку; медалі «За заслуги»: Петрові Михайлюку, Іванові Веприняку, Богданові Зубку, Іванові Йосипчуку; медаль «Ліквідатор»: Марії Саламатовій; грамоти і значки «Ліквідатор»: Володимирові Микитюку, Василеві Томуняку; грамоти районної ради та РДА: Ігореві Сєрому, Василеві Вернеру, Іванові Дзюбі та Ользі Бойко.

Від імені чорнобильської спілки слово мовив учасник будівництва Чорнобильської АЕС та ліквідатор наслідків аварії на ній Роман Бенюк, охарактеризувавши реалії 1986-го і сучасні та подякувавши районній і міській владі, всім небайдужим людям за співпрацю і допомогу.

Саме тут, біля пам`ятного знаку, учасники мітингу-реквієму ще раз відчули біль міста на Прип`яті і всіх, хто його рятував. Емоційно підсилили скорботні відчуття ведуча Галина Чуревич та учень Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Андрій Лесюк.

 

Пам`ятаймо про цю жалобну сторінку історії. Шануймо тих, котрі ціною свого життя і здоров`я рятували нас від чорнобильського лиха.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!