Газета по-надвірнянськи
 

За неоформленого працівника відповідай по закону

28 травня 2013, 14:18 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 1,604 переглядів

Використання «нелегалів», неукладення чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями та найманими працівниками є порушенням законодавства про працю і передбачає адміністративну відповідальність – накладання штрафу в розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1700 грн.).

У разі виявлення під час перевірки фактів порушення працедавцем  законодавства щодо укладення трудового договору, якщо ці дії призвели до  нарахування, утримання та сплати в бюджет податку на доходи фізичних осіб, до нього застосовуватимуться штрафні санкції у розмірі 25 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання. А при повторному порушенні протягом 1095 днів – 50 відсотків (ст. 123 ПКУ).

У разі порушення подання податкової звітності про суми доходів, нарахованих платникам податків, до таких роботодавців застосовуватиметься штраф 510 грн., а при повторному порушенні протягом року накладатимуть 1020 грн.  штрафу, що передбачено ст.119 ПКУ.

Кодексом України про адмінправопорушення передбачено відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям відомостей про доходи громадян, –  у вигляді попередження суб’єктів господарювання або накладення на них штрафу від 2-х до 3-х неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (при повторному протягом року – від 3-х до 5-ти НМДГ).

Встановлена кримінальна відповідальність за неукладання трудових договорів із найманими працівниками та грубе порушення законодавства про працю (ст. 172 Кримінального Кодексу України) та за умисне ухилення від сплати податків (ст. 212 ККУ).

Дотримання працедавцем трудового законодавства дасть змогу підприємцям уникнути непорозумінь із найманими працівниками і конт­ролюючими органами.

 

ГУ Міндоходів

в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!