Газета по-надвірнянськи
 

Забезпечити увагою, якісною водою, ліками…

31 травня 2013, 11:41 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 671 переглядів

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

На колегії РДА 28 травня ц. р. учасники засідання хвилиною мовчання вшанували пам`ять спочилого у Бозі  правлячого архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ кир Миколая Сімкайла.

Почесну грамоту ЦВК голові окружної виборчої комісії в одномандатному в/о № 87 Володимирові Росляку вручили голови РДА Юрій Касіянчук та районної ради Василь Попович.

У роботі колегії взяли участь: депутат обласної ради, заступник начальника НГВУ «Надвірнанафтогаз» Роман Струтинський, а також головний спеціаліст департаменту охорони здоров`я ОДА Богдан Гавриловський та обласний позаштатний ендокринолог Володимир Гаврилюк.

Здійснювати соціальний супровід

Про стан дотримання прав людей з інвалідністю у регіоні доповідала заступник начальника управління соціального захисту населення РДА Ірина Швенг.

У районі проживають 6123 інваліди різних груп захворювання, серед них 118 інвалідів війни. Забезпечити реалізацію їх прав і задоволення потреб нарівні з іншими громадянами, а також покращити умови життєдіяльності покликана  комплексна Програма соціального захисту населення на 2013-2016 роки, проект якої вже підготували.

Мовилося про створення сприятливих безперешкодних умов для доступу до інфраструктури громадського призначення; отримання якісних послуг, забезпечення рівного доступу дітей у потребі до освіти,  працевлаштування інвалідів.

У Надвірнянщині 104 дитини з обмеженими фізичними можливостями навчаються за індивідуальною формою навчання. Краяни у потребі мають можливість безперешкодного доступу до тридцяти шести адмінбудинків та соціальних об`єктів. Створено комітет щодо забезпечення такої доступності. У райцентрі виділено 6 машиномісць для безперешкодного паркування транспортних засобів краян з обмеженими можливостями. Цьогоріч запланували 455 тис. грн. , з яких 235 тис. грн. – на отримання медикаментів за пільговими рецептами.

У терцентрі соцобслуговування (надання соціальних послуг) дієво допомагають 265 інвалідам, у т. ч. 18 інвалідам війни.

Доповідач навела конкретні цифри щодо забезпечення людей у потребі технічними засобами реабілітації, пільгами, про що систематично управління соцзахисту  інформує на шпальтах часопису «Н. В.». Стисло поінформовано про допомогу районній асоціації інвалідів та громадській організації «Довіра і Надія».

Голова РДА Юрій Касіянчук звернув увагу фахівців управління соцзахисту населення РДА на необхідності повсякчас проявляти чуйне ставлення до людей у потребі – потенційних відвідувачів управління, недопущення черствості та байдужості у розв`язанні насущних проблем цієї соціально вразливої категорії жителів району. Голова районної ради Василь Попович закликав учасників засідання сприяти вирішенню питань краян у потребі. На думку керівників району, треба здійснювати соціальний супровід усіх проблем.

Колегія рекомендувала управлінню соцзахисту населення РДА надавати інвалідам району згідно із черговістю путівки на санаторно-курортне лікування, забезпечити діяльність комісії з розподілу коштів із Держбюджету для одноразової грошової допомоги тощо. Інші рекомендації адресовані відділу освіти РДА, іншим структурним підрозділам виконавчої влади району.

Залишається на контролі

Завідувач міжрайвідділу Держустанови «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Держсан­епідслужби України» Роксолана Іваніщак зосередила свій виступ на виконанні розпорядження голови РДА від 25 червня 2011 р. № 162 «Про забезпечення населення району та об`єктів підвищеного епідемічного ризику  доброякісною питною водою та запобігання захворюваності гострими кишковими інфекціями».

Доброякісною питною водою краян забезпечують чотири централізовані водопроводи: комунальні Надвірнянський і Делятинський; відомчі Битківський НГВУ «Надвірнанафтогаз» і ЛК «Інтерплит Надвірна».

За станом на цьогорічний травень невиконаними залишаються кілька пунктів згаданого розпорядження. Зокрема, це стосується проектів централізованих водопроводів у Ланчині та Делятині, де треба здійснити ряд відповідних робіт; спорудження водопровідної мережі у Зеленській лікарській амбулаторії; реконструкції мереж в аналогічному закладі с. Білі Ослави; забезпечення водою ЗОШ у Максимці та початкових шкіл району.

Розв`язання проблем по суті відображено у відповідних дорученнях керівникам Надвірнянського і Делятинського централізованих комунводопроводів, підприємств та установ району, управління будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства РДА.

***

Про хід виконання у районі загальнодержавної програми «Цукровий діабет» на 2011-2013 рр.» учасники засідання дізналися з інформації заступника голови РДА Богдани Ковалюк. Зараз на диспансерному обліку з приводу цієї недуги перебувають 3069 краян, з яких 297 – інсулінопотребуючі. Таблетовані цукрознижуючі апарати отримують1428 хворих. Недуга, що небезпечна своїми ускладненнями, прогресує щороку. Скажімо, лише за 4 місяці ц. р. по ендокринологічному кабінету ЦРЛ виявлено 154 хворих. У нинішньому році на програму «Цукровий діабет» планували 1704,3 тис. грн., однак через недофінансування галузі заклали 250 тис. грн., з яких за 4 місяці профінансовано 64,1 тис. грн. (26 відсотків).

Колегія рекомендувала при перегляді бюджету охорони здоров`я додатково виділити кошти для забезпечення пацієнтів таблетованими цукрознижуючими препаратами.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!