Газета по-надвірнянськи
 

Збережімо ліс від пожеж

21 травня 2013, 19:10 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 616 переглядів

Служба цивільного захисту у Надвірнянському районі ДСНС в області вживає усіх заходів, аби донести до краян інформацію про наслідки лісових пожеж. Із настанням сухої та теплої погоди різко збільшується кількість пожеж в екосистемах, особливо лісових. Згоряють величезні площі лісів і зелених насаджень.

За статистикою, найбільш пожежонебезпечними для лісів місяцями є липень і серпень, проте вже навесні, тогорічна трава і лісова підстилка швидко висихає на сонці і легко загоряється від необережно кинутого сірника або цигарки. Більшість загорянь у лісах і насадженнях виникає через необережність людей.

Тому не підпалюйте суху траву на лісових галявинах. Якщо ви побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечні такі дії; ніколи не розводьте багаття в сухому лісі. Насамперед переконайтесь, що вогнище розташовується на піску або глині. Перш ніж розпалити багаття, згребіть лісову підстилку з місця, де буде вогнище і навколо нього в радіусі одного метра. Перед тим як піти, залийте багаття водою.

Якщо ж пожежа досить велика – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном «101» і повідомте про місце загоряння, що горить, на якій площі, і як туди доїхати. А вже потім, по можливості, проводьте гасіння пожежі.

Роман ПЛИТУС,

начальник служби цивільного захисту

у Надвірнянському районі ТУ МНС

в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!