Газета по-надвірнянськи
 

Звернення

31 травня 2013, 11:53 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 895 переглядів

Надвірнянському міському голові Андрійовичу З. М.

Депутатам Надвірнянської міської ради

Духовенства УГКЦ Надвірнянщини

Христос Воскрес!

Вельмишановна

міська владо!

«Сила одиниці та всього народу лежить у тверезості, що коли хочемо діждатися кращої будучини, то  мусимо проголосити безпощадну боротьбу алкогольним напиткам».(митрополит Андрей Шептицький)

Духовенство Надвірнянщини  звертається до вас із приводу ситуації, що склалась із зловживанням алкоголю серед краян, зокрема, серед молоді. Культ спиртних напоїв заполонив увесь вітчизняний телевізійний та рекламний  простір. Українцям щодня насаджують думку, що  випити – це добре, весело і навіть корисно. А молода несформована свідомість не може відрізнити, що алкоголь – це зло.

Ми звертаємось до вас як до державних мужів вирішити проблему з пияцтвом хоча б на території нашого міста. Ми просимо вас заборонити встановлення пивних наметів по цілому місту. Вкрай стурбовані тим, що нещодавно встановили таку споруду неподалік Церкви Воздвиження Чесного Хреста. Такі ж намети стоять біля шкіл та у місцях відпочинку дітей і молоді.

Здорова нація, добрі християни, Христова церква та ми, як ревні душпастирі, дбаємо за душі повірені нам Богом. Пияцтво стало великим народним нещастям, воно вносить безлад у сім’ї, є причиною появи  неповноцінних дітей. Це змушує свідомі сили суспільства розпочати активну боротьбу з явищем алкоголізму. Проблема алкогольного зловживання є надзвичайно гострою й актуальною у наш час. Як не дивно, але ми вже звикли бачити нетверезих людей, які своєю неадекватною поведінкою руйнують життя своє та своїх ближніх. Життєві цінності, сім’я, кар’єра – все відходить на задній план. Надмірне випивання так само кардинально може змінити життя людини і привести до трагічних випадків, навіть смерті. Пияцтво – це національна катастрофа!

У храмах Української Греко-Католицької церкви і нашого міста зокрема, засновані братства тверезості, в яких люди з власної волі відмовляються від спокуси «зеленого змія», записуючись у «Золоту книгу тверезості». Саме цей рух має за мету протистояти поширенню алкогольної залежності в українському суспільстві і тим самим допомагати людям жити відповідно до їх власної гідності, дарованої Створителем.Виходячи з цього, ставимо перед нами такі завдання: поширювати в українському суспільстві вчення Церкви щодо відповідального ставлення до власного життя і здоров’я; налагоджувати співпрацю з державними та громадськими організаціями,  установами, а також іншими християнськими Церквами, які працюють у сфері профілактики алкогольної залежності та допомоги залежним від алкоголю та членами їхніх родин; утверджувати у суспільстві християнські моральні цінності, які сприяють популяризації тверезого способу життя; сприяти вихованню відповідального ставлення до власного здоров’я серед підлітків та молоді.

«Пияцтвоце демон, якого добровільно запрошують і задля насолод пригрівають у душі. Вономати зла, ворог доброчесности. Мужнього воно перетворює на боягуза, скромного робить розпусним, нищить праведність і відбирає розум. Як вода гасить вогонь, так і надмір вина притуплює розумові здібності» (Василій Великий).

о. Ігор ШЛІХУТКА,

декан

Надвірнянський УГКЦ.

о. м. Богдан

МИХАЙЛИНА,

декан Пнівський УГКЦ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!