21 червня 2013, 14:34 | Рубрика: Природа Версія для друку
650 переглядів
17 червня 1994 р. у м. Париж (Франція) прийняли Конвенцію ООН про боротьбу з опустелюванням, яка набрала чинності 26 грудня 1996 р. Цей день міжнародна спільнота відзначає як Всесвітній день боротьби з опустелюванням.
Опустелювання – один з найтривожніших світових процесів деградації навколишнього середовища. Воно загрожує здоров’ю та джерелам засобів для співіснування більше 1 млрд. людей. Щороку опустелювання і посуха призводять до втрат сільськогосподарської продукції орієнтовно на 42 млрд. дол. США.
Нині в Івано-Франківській області площа малопродуктивних, деградованих земель – 15,8 тис. га, 1,5 тис. га порушених земель, які потребують рекультивації.
У результаті використання важкої техніки відбувається ущільнення ґрунту, розвиваються ерозійні процеси, надмірне використання добрив призводить до засолення ґрунтів, разом з тим родючість зменшується, однією з причин чого є виніс з полів родючого шару ґрунту.
«Рідна земля – найбільше благо, що нам дано для життя. Її ми повинні обробляти, берегти і охороняти всіма силами свого єства» – писав К. Г. Паустовський.
Володимир КОЗЯР,
заступник начальника відділу
Держземагентства у районі.
Людмила КРАВЧУК,
провідний фахівець сектору екологічної
освіти природного заповідника «Горгани».